امروز : سه شنبه ۲۰ قوس ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۳۲

Banner asli 2

اختصاصی /

بیانیه شورای اخوت اسلامی هرات به مناسبت روز جهانی قدس

بیانیه شورای اخوت اسلامی هرات به مناسبت روز جهانی قدس
جمعه | ۱۳۹۷/۰۳/۱۸ - ۱۸:۳۱ |
کد خبر : ۶۰۴۲ |
نوشته ها

بسمه تعالی

بیانیه شورای اخوت اسلامی هرات

به مناسبت روز جهانی قدس

قول علی ابن ابی طالب (ع): فرزندانم! دشمن ستمگر و یاور مظلوم باشید.

قدس هویت دینی ما مسلمانان است؛ هویتی که حکایت از ارتباط ایمانی با زمین دارد. ارتباطی که قدس را قدمگاه انبیاء ساخته است. دشمنان انسانیت قدس عزیز ما را به ناحق تصاحب و اشغال نموده و آن را جولانگاه ظلم و ستم، کشتار و خیانت قرار داده‌اند، به گونه‌ای که صدای توپ و تانک و گلوله دل زنان و کودکان آن سرزمین را می لرزاند.

حملات موشکی و انتحاری هر گاه و بیگاه امنیت را از جامعه ربوده و یک حالت ترس و وحشت همه جانبه در میان مردم مظلوم فلسطین حاکم ساخته است؛ اختلاف و تفرقه هر روز بیش از گذشته در جوامع اسلامی به وجود آمده و مسلمانان را از همدیگر دورتر می‌سازد.

ملت‌های مظلوم افغانستان، یمن، سوریه، عراق، بحرین و ... نمونه‌هایی از این کشورها هستند و این مشکلات را سال‌ها چشیده و تحت نام ستم و تجاوز تکفیری‌ها بوده‌اند؛ به ویژه مسلمانان فلسطین چند دهه است که دائم با خون آتش دست و پنجه نرم می‌کنند.

اسرائیل غاصب با تمام قوا از زمین و دریا و هوا این ملت مظلوم را زیر شدیدترین حملات ددمنشانه خود قرار داده و صدها مسلمان را به خاک و خون کشیده است؛ امروز بیش از گذشته مردم مسلمان و مظلوم فلسطین مورد وحشیانه ترین حملات رژیم صهیونستی قرار دارند.؛ در این اواخر ده‌ها جوان فلسطین شهید و هزاران نفر مجروح شده‌اند اما کسی در دنیای اسلام ندای مظلومیت آن‌ها را نشنیده و به داد آن‌ها نمی‌رسد.

با توجه به وضعیت اسفبار مردم مظلوم فلسطین و توصیه مولا‌الموحدین علی ابن ابی طالب علیه السلام که فرمود دشمن ستمگر و یاور مظلوم باشید، ما مردم روزه‌دار هرات به عنوان حمایت از مظلوم و همدردی با مردم فلسطین نکات زیر را مورد تایید و تاکید قرار داده و اعلام می داریم:

  1. 1. سرزمین فلسطین متعلق به صاحبان اصلی آن یعنی ملت فلسطین است و آنها حق دارند هر زمانی که بخواهند بدون مانع به آغوش وطن آبایی و اجدادی خود بازگردند.
  2. 2. اسرائیل صهیونیزم باید هرچه زودتر دست از کشتار مردم بی دفاع فلسطین برداشته و از قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد تبعیت نماید.
  3. 3. استکبار جهانی و به خصوص دولت امریکا نباید از اسرائیل غاصب حمایت کند بلکه به قوانین بین‌المللی احترام گذاشته و از شرکت با صهیونیست‌ها در ظلم و جنایت بر مردم مظلوم فلسطین دست بردارند.
  4. 4. انتقال سفارت امریکا به شهر قدس بر خلاف قوانین بین‌المللی است و هیچ توجیه قانونی ندارد؛ ما آن را محکوم می‌نماییم.
  5. 5. از همه مسلمانان جهان می‌خواهیم که با وحدت و یکپارچگی در برابر ظالمان بایستند و از مردم فلسطین و دیگر مسلمانان تحت ستم حمایت نمایند.
  6. 6. ما از اعلامیه علما سراسری کشور مبنی بر حرام بودن انتحار و انفجار و نامشروع بودن قتل و کشتار مردم بیگناه توسط گروه‌های مخالف و داعش، حمایت می‌کنیم.
  7. 7. ازهمه مخالفان مسلح دولت می‌خواهیم که دست از جنگ و جنایت برداشته و به پروسه صلح بپیوندند و بیش از این مردم مسلمان کشور را به رُعب و وحشت نیاندازند.
  8. 8. از دولت وحدت ملی می‌خواهیم با ایجاد امنیت سراسری در کشور زمینه مشارکت حد اکثری مردم در انتخابات پارلمان و شورای ولسوالی‌ها را فراهم سازد.

والسلام علیکم

و من الله التوفیق

شورای اخوت اسلامی - هرات

telegram

3

D Do new

6