امروز : چهارشنبه ۲۸ قوس ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۲

Banner asli 2

اختصاصی /

طمع خونریزان در سایه حاکمان بی تدبیر، جان مرا می‌گیرد

طمع خونریزان در سایه حاکمان بی تدبیر، جان مرا می‌گیرد
دوشنبه | ۱۳۹۷/۰۲/۱۰ - ۱۲:۴۷ |
کد خبر : ۶۰۴۷ |
نوشته ها

در انفجار بامداد روز دهم ثور در کابل، ضمن اینکه خون تعدادی از هموطنان عزیزمان ریختانده شد، شماری از خبرنگاران دلسوز رسانه‌های کشورمان هم به مقام والای شهادت رسیدند.


اگر خواسته باشیم نگاهی را به اتفاقات اخیر کشور و به خصوص کابل بیاندازیم، به صراحت دیده می‌شود که خبرنگاران، سربازان راه آگاهی، دوشادوش مردم و نیروهای امنیتی در صحنه خطر حضور داشته‌اند.
حمله انتحاری دهم ثور، در ابتدا خون عده‌ای از مردم را ریختاند ولی در انفجار دوم خون خبرنگاران وو فعالان رسانه‌ای جاری شد؛ این نشان می‌دهد که طراحی این حمله ددمنشانه، بر این مبنا بود که جان افراد زیادی گرفته شود.
خبرگزاری وطن24، به عنوان رسانه پیشتاز در عرصه اطلاع رسانی غرب افغانستان، از این نقطه از کشور، مراتب همدردی و ماتم خود را ابراز می‌دارد و از خداوند منان، فردوس برین را برای عموم شهیدان این رویداد استدعا دارد.
از جانبی دیگر، این رویداد خط سیاه دیگری بود که بر کارنامه دولت خورد.
متاسفانه دیده شده است که برای مقابله و جلوگیری از این گونه حوادث، هیچ گونه برنامه پیشگیرانه‌ای در دست حکومت نیست و تنها به جمع آوری اجساد شهدا، آن هم پس از حادثه اکتفا شده است.
حکومت افغانستان مردم را با خون ریزی و وحشت بار آورده است و با سکوت کاملا معنی دار و عدم پیشگیری خود، به جامعه تلقین می‌کند که تکرار این حوادث برایشان عادی باشد.
اگر نگاهی به تمام نقاط دنیا بیاندازیم، می‌بینیم که یا در ابتدا از حوادث تروریستی جلوگیری می‌کنند و یا هم پس از بروز یک رویداد دلخراش خونبار، در صدد ریشه کن سازی عاملان آن بر میایند.
در افغانستان چنین چیزی را نمی‌توان توقع داشت، چون برای مسئولان حکومتی، خون مردم بی دفاع و مظلوم، در اولویت قرار ندارد.
همچنین این برای چندمین بار است که خبرنگاران، قهرمانان راه اندیشه و آگاهی، طعمه بی تدبیری‌های حکومت و حرص تروریستان خونریز می‌شوند.
برای اهالی رسانه و مردم افغانستان، تداوم این روند به مثابه مرگی جانکاه و فرسایشی است و به هیچ عنوان قابل پذیرش هم نمی‌باشد.
به امید رسیدن روزی که بر مردمی بیدار، حاکمانی حکیم، استوار باشند.
یحیی فولادی

telegram

3

D Do new

6