امروز : چهارشنبه ۲۱ قوس ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۹

Banner asli 2

رئیس کمیسیون انتخابات هرات:

من از فرهاد مجیدی عذرخواهی می‌کنم

فرهاد مجیدی، نماینده فعلی و نامزد انتخابات پارلمانی افغانستان، گفته است که 50 هزار رای انتخابات اخیر در هرات، به نفع شش نامزد مشخص دستبرده زده شده است.
من از فرهاد مجیدی عذرخواهی می‌کنم
یکشنبه | ۱۳۹۷/۰۸/۰۶ - ۱۶:۰۸ |
کد خبر : ۷۱۸۹ |
سیاسی

فرهاد مجیدی، نماینده فعلی و نامزد انتخابات پارلمانی افغانستان، گفته است که 50 هزار رای انتخابات اخیر در هرات، به نفع شش نامزد مشخص دستبرده زده شده است.

او امروز در یک کنفرانس خبری، همچنین نسبت به اتهامی که رئیس کمیسیون انتخابات هرات به وی زده بود واکنش نشان داد و احمدشاه قانونی را بی طرف در انتخابات ندانست.

روز گذشته احمدشاه قانونی، رئیس این کمیسیون در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی، فرهاد مجیدی را متهم به پیشنهاد رشوت به کارکنان اداره‌اش تا مرز یک میلیون دالر کرده بود.

وی همچنین به صورت غیر متقربه و بدون ارتباط با مسئله انتخابات، فرهاد مجیدی را به تعصب گرایی متهم کرد.

حالا فرهاد مجیدی، این صحبت‌ها را کاملا غیر منتظرانه و خلاف قانون می‌داند.

به گفته او، در صورت اینکه سندی برای این گفته‌ها وجود دارد، چرا رئیس کمیسیون انتخابات ارائه نکرده است؟

وی اتهام تعصبات قومی که از جانب آقای قانونی به او وارد شده را یک حرف نادرست دانست و بیان کرد این فرد باید بابت تمامی اتهاماتش، در مراجع قانونی پاسخ بدهد.

اما مجیدی از جانبی دیگر انتخابات اخیر در هرات را یک "افتضاح" عنوان کرد و گفت که در این انتخابات ضمن موجودیت فساد و تقلب برجسته، دستکاری‌هایی هم به نفع برخی نامزدان صورت گرفته است.

asddd556

او معتقد است که 50 هزار رای مشخص برای شش نامزد کنار گذاشته شده و این برای مردم هرات قابل قبول نیست.

فرهاد مجیدی همچنین آمار 327 هزار نفری رای دهندگان در این ولایت را خیالی خواند و نهایت آرای وارد شده در صندوق‌ها را 200 هزار برشمرد.

این نامزد هرات در مجلس نمایندگان همچنین خبر از ایجاد یک ائتلاف ضد تقلب خبر داد که تعداد اعضای آن به 100 تن از نامزدان در این ولایت می‌رسد.

وی همچنین در نهایت با اطمینان بیان کرد که دوباره وارد مجلس نمایندگان می‌شود.

با این همه احمدشاه قانونی، رئیس کمیسیون انتخابات هرات دست کاری در انتخابات اخیر را رد کرده و بیان کرد با وجود مشکلاتی که بر سر راه به وجود آمد ولی آرا به درستی وارد صندوق‌ها شده است.

او هرگونه اتهام وارد شده از جانب آقای مجیدی را نادرست دانست.

این مسئول همچنین از فرهاد مجیدی به خاطر استفاده از لفظ "متعصب" عذرخواهی کرد.

telegram

3

D Do new

6