امروز : جمعه ۲۳ قوس ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۱۱

Banner asli 2

اختصاصی /

بیانیه شورای اخوت اسلامی هرات پیرامون جنایات اسرائیل و آمریکا در بیت‌المقدس

بیانیه شورای اخوت اسلامی هرات پیرامون جنایات اسرائیل و آمریکا در بیت‌المقدس
جمعه | ۱۳۹۷/۰۳/۰۴ - ۱۴:۵۸ |
کد خبر : ۶۰۴۵ |
نوشته ها

بسم الله الرحمن الرحیم

بیانیه شورای اخوت اسلامی هرات در خصوص انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس و حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی بر مردم فلسطین

سبحان الذی اسری بعبده لیلا من مسجد الحرام الی مسجد الاقصی الذی بارکنا حوله لنریه من آیاتنا آنه هو سمیع البصیر الآیه

از آنجاییکه بیت المقدس به عنوان یکی از شهرهای مهم فلسطین است اما از نظر اسلام از ویژه گی‌های خاصی برخوردار است زیرا مسجدالاقصی نخستین قبله مسلمانان در این شهر تاریخی می‌باشد؛ افزون برین مسجدالاقصی هنگام معراج پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله و سلم نیز ارزش و قداست خودرا نشان داد، به گونه‌ای که خداوند می‌فرماید: "ترجمه: شبانه پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم را از مسجد الحرام به مسجد الاقصی که اطراف آن را پر برکت گردانید است، سیر داد تا آیات ونشانه‌های الهی رابه او نشان دهد."

پس از آیات و روایات زیادی نقل شده که بیت‌المقدس برای مسلمانان از اهمیت خاصی برخوردار می‌باشد و وظیفه هر مسلمان هست که ازحریم مسجد الاقصی دفاع نماید.

بنا بر این شورای اخوت اسلامی ولایت هرات که متشکل از علمای و جامعه روحانیت می‌باشد انتقال سفارت آمریکا را به بیت المقدس یک عمل وحشیانه و توهین به همه مسلمانان دانسته و این اقدام آمریکا را محکوم می‌نماید.

طوریکه برای همه مسلمانان جهان واضح و هویداست، آمریکا متجاوز پس از پایان جنگ جهانی دوم، یکی از سیاست‌های تغییرناپذیرش، حمایت از اسرائیل و تلاش برای تقویت آن بوده است؛ البته در سال‌های پیدایش و اعلام استقلال اسرائیل نیز امریکا، نخستین کشوری بود که آن را به رسمیت شناخت و در تمامی سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی از آن دفاع کرد.

در طول شش دهه اخیر، کارگزاران سیاست خارجی امریکا حمایت از اسرائیل را سرلوحه کار خویش قرار داده‌اند.

آنها در طول این سال‌ها کوشیده‌اند در بالاترین سطح، منافع این رژیم را تأمین کنند؛ در این میان، استفاده از حق وتو در شورای امنیت سازمان ملل متحد برای ناکام گذاشتن طرح‌های ضداسرائیلی، نمونه کوچکی از حمایت از رژیم صهیونیستی است. اما جنایتی دیگری که آمریکا مرتکب آن شد بعد از پیروزی ترامپ رئیس جمهور آمریکا دریک اقدام عجولانه و توهین آمیز بیت‌المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل غاصب اعلان نمود که با واکنش‌های تندی از سوی کشورهای اسلامی مواجه شد اما این دشمن مکار در این اوخر سفارت خود را بطور رسمی از تل آویو به بیت المقدس انتقال داد که این عمل زشت و توهین آمیز او نشانه‌ای دیگر از مداخله مستقیم آمریکا در قبال کشورهای اسلامی می‌باشد.

بنابراین برهمه مسلمانان جهان لازم و ملزوم است که مسئله بیت‌المقدس را محور انسجام اسلامی قرار داده و به ویژه در شرایط کنونی ضرورتی انکار ناپذیر در جهان اسلام است در این میان آزادی قدس شریف از جمله نقاط اشتراکی است که می‌تواند محور وحدت و اخوت اسلامی باشد؛ انسجام اسلامی باید به دیده دیگری نگریسته شود و برای آن برنامه ریزی صورت پذیرد؛ چنانچه هر عقل سلیمی می‌پذیرد که بی‌توجهی، یا کم توجهی به آرمان فلسطین به عنوان قلب جهان اسلام چه ضربه جبران ناپذیری به جهان اسلام وارد خواهد آورد.

ازین رو برهمه ملت‌های مسلمان است که فراتر از شعارها و اقدامات معمولی و کم اثر حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلان نمایند تا دست آمریکا و اسرائیل غاصب از سر مردم فلسطین کوتاه گردد.

مردم مسلمان و شهید پرور افغانستان حمایت از بیت‌المقدس و مردم فلسطین را از جمله وجیبه دینی و ملی خود می‌دانند و همواره درکنار مردم فلسطین خواهند بود.

در اخیر یک بار دیگر انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس شریف و کشتار بیرحمانه مردم مظلوم فلسطین توسط رژیم غاصب اسرائیل را محکوم نموده و از خداوند متعال می‌خواهیم که دست این ظالمان را از سر همه مسلمانان جهان کوتاه کند و تمام سرزمین‌های اسلامی را از اشغال استکبار جهانی آزاد بگرداند.

آمین

شورای اخوت اسلامی ولایت هرات

افغانستان

telegram

برچسب ها :

3

D Do new

6