امروز : جمعه ۲۳ قوس ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۱۵

Banner asli 2

اختصاصی /

نمی‌دانم خارجی‌ها چرا به مواضع طالبان حمله نمی‌کنند!

نمی‌دانم خارجی‌ها چرا به مواضع طالبان حمله نمی‌کنند!
پنج شنبه | ۱۳۹۷/۰۵/۱۸ - ۱۳:۲۴ |
کد خبر : ۶۸۳۱ |
امنیتی

مسئولان محلی در ولایت فراه عدم حملات هوایی نیروهای خارجی و به خصوص آمریکایی در برخی از ولسوالی‌های این منطقه از غرب کشور را پرسش برانگیز می‌دانند.

محمد غوث‌الدین، ولسوال پشترود در گفتگویی اختصاصی با خبرگزاری وطن24 گفت: "روزها هلیکوپترها و شب‌ها هم طیاره‌های بی سرنشین آنان (آمریکایی‌ها) در پشترود و خاکسفید رفت و آمد دارند ولی اثری از حملات و یا تیراندازی یک گلوله هم به چشم نمی‌خورد."

به بیان وی، پشترود حدودا 70 روستا دارد که در تمامی آنان طالبان رفت و آمد دارند.

آقای غوث الدین می‌گوید: "ما توانایی شنود مخابره‌های بی سیم طالبان را داریم و آنان در وقت پرواز جنگنده‌های هوایی آمریکایی، به خوبی مطلع می‌شوند و تلفن‌ها و مخابره‌های خود را خاموش می‌کنند."

ولسوال پشترود در ادامه نقدی بر عملکرد نیروهای امنیتی دارد و می‌گوید که این قوا در پشترود دچار نا امیدی شده‌اند و دلیلش هم عدم پشتیبانی از آنان است.

به گفته او، وقتی بالای یک پاسگاه پلیس، طالبان حمله می‌کنند، پاسگاه دیگر که نهایتا نیم ساعت با آنان مسافت زمانی دارد، دست به حمایت نمی‌زند.

وی این مسئله را ناشی از عدم مدیریت درست در راس برخی از مسئولیت‌های فراه عنوان می‌کند.

کمتر رخ می‌دهد که یک مقام حکومتی این چنین و بدون حاشیه‌روی از عملکرد قوای امنیتی انتقاد می‌کند.

با این حال در پاسخ به این صحبت‌ها، محب‌الله محب، سخنگوی پلیس فراه، هماهنگی میان نیروهای امنیتی پشترود را در سطحی خوب می‌داند.

او می‌گوید که به صورت مشترک هم دفاع و هم حملات بر مخالفان دولت در این ولسوالی جریان دارد.

او از عملیاتی هم خبر می‌دهد که به صورت مشترک میان قوای خارجی و داخلی در این ولسوالی و به خصوص در روستای "مساو" به راه افتاده است.

پشترود، چسبیده به شهر فراه است.

امنیت فراه ارتباط مستقیمی را با امنیت پشترود دارد.

telegram

برچسب ها :

3

D Do new

6