امروز : سه شنبه ۲۰ قوس ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۳۴

Banner asli 2

اختصاصی /

موضع دفاعی نیروهای امنیتی، بادغیس را ذره‌ذره تحویل طالبان می‌دهد

موضع دفاعی نیروهای امنیتی، بادغیس را ذره‌ذره تحویل طالبان می‌دهد
چهارشنبه | ۱۳۹۶/۱۱/۱۱ - ۱۵:۵۷ |
کد خبر : ۶۵۶۱ |
امنیتی

شورای ولایتی بادغیس نگران گسترش نفوذ و وسیع‌تر شدن جغرافیای تحت کنترل گروه‌های هراس افگن در این ولایت است.

فرید اخیزی، یک عضو این شورا به وطن24 گفت: در بهار پیش‌رو و با گرم شدن هوا، حملات گروه‌های مخالف مسلح دولت افزایش خواهد یافت و به دنبال آن ممکن است مناطق بیشتری به کنترل آنان درآید.

به بیان او، اکنون هم برخی مناطق در نا امنی به سر می‌برند و وضعیت کلی بادغیس نسبت به چند ماه گذشته وخیم‌تر شده است.

امسال طالبان مناطقی را در ولسوالی‌های قادس، بالامرغاب و جوند به کنترل خود درآورند.

آقای اخیزی گفته اگر دولت حالت تدافعی خود را در برابر طالبان ادامه دهد، مناطق بیشتری از بادغیس به دست طالبان خواهد افتاد.

این عضو شورای ولایتی بادغیس افزود که گرم شدن هوا همواره تحرک چندین برابر طالبان را به دنبال داشته و بیم آن وجود دارد که این فعالیت‌ها منجر به سقوط بیشتر مناطق در این ولایت شود.

اما مقام‌های امنیتی بادغیس می‌گویند که این نیروها تمام توان خود را برای خنثی کردن گروه‌های هراس افگن به خرج خواهند داد.

احسان‌الله داوری، سخنگوی فرماندهی پلیس بادغیس گفته نیروهای امنیتی همیشه در برابر طالبان پیروز بوده‌اند و تا حد توان نقشه‌های این گروه را خنثی کردند.

او این موضوع را هم مطرح کرد که مردم بادغیس همکار و همراه با دولت هستند و اگر نیروهای امنیتی در برخی مناطق حضور هم نداشته باشند، تسلیم طالبان نخواهند شد.

سخنگوی پلیس بادغیس یادآور شد که در بهار پیش‌رو برنامه‌های امنیتی و دفاعی روی دست است که با اجرای آن دست مخالفان مسلح دولت از برخی مناطق کوتاه خواهد شد.

گفتنی است امسال طالبان بادغیس به علت کشت و برداشت زیاد مواد مخدر و جمع‌آوری پول از مردم در شرایط خوبی قرار داشت و به همین علت با انگیزه زیادی در برابر نیروهای امنیتی صف‌آرایی می‌کردند.

telegram

3

D Do new

6