امروز : دوشنبه ۲۶ قوس ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۹

Banner asli 2

اختصاصی /

شورای ولایتی بادغیس: پلیس تنها است/ ارتش: این حرف دروغ است

شورای ولایتی بادغیس: پلیس تنها است/ ارتش: این حرف دروغ است
دوشنبه | ۱۳۹۶/۱۰/۰۴ - ۱۴:۳۶ |
کد خبر : ۶۶۸۷ |
امنیتی

نبود هماهنگی کافی میان نیروهای ارتش و پلیس در بادغیس، بسیاری از سربازان پلیس را به کام مرگ برده است.

بیشتر حملات طالبان بر پاسگاه‌هایی از پلیس رخ می‌دهد که چندان استحکام کافی برای دفاع و مقابله در آنها وجود ندارد.

ارتش در بادغیس از نگاه شمار نیروها و تجهیزات در وضعیت بهتری نسبت به پلیس قرار دارند و حملات طالبان بر آنان کمتر انجام می‌شود.

بهاءالدین قادسی، عضو شورای ولایتی بادغیس به وطن24 گفت: بسیاری از حملات هراس افگنان در مناطق دور دست این ولایت بر پاسگاه‌های پلیس متمرکز است، چرا که تسخیر آنها برای مهاجمان مسلح، کاری نه چندان دشوار است.

به گفته وی، تجهیزات پلیس در پاسگاه‌ها بسیار محدود است و از جانبی هم شمار نیروهای موجود در آن از شش یا هفت نفر تجاوز نمی‌کند.

عضو شورای ولایتی بادغیس گفت که در برخی موارد اگر ارتش متوجه حمله مخالفان مسلح دولت بر پاسگاه‌های پلیس شوند، به آنان کمک چندانی نمی‌کنند.

آقای قادسی ادامه داد که نهایت کمک نیروهای ارتش به پلیس این است که در صورت حمله "دشمن"، از دور توسط سلاح‌های سبک و سنگین بر آنان شلیک می‌کنند اما از پشتیبانی و حضور فیزیکی در محل درگیری خودداری می‌کنند.

او علت این موضوع را نبود روحیه هماهنگی کافی میان ارگان‌های امنیتی و دفاعی خواند.

اما مقام‌های ارتش بادغیس این گفته‌ها را رد کرده و می‌گویند که هماهنگی میان ارگان‌های امنیتی و دفاعی از اصل‌های مهم است که سرلوحه کار آنان قرار دارد.

دگرمن، همایون کوهبندی فرمانده گارنیزیون ارتش در بادغیس گفت که در تمام نقاطی که حاکمیت دولتی در آنجا وجود داشته باشد، ارتش همکار و همراه با پلیس است.

وی بیان داشت که تا کنون به موردی برخورد نکرده که مخالفان مسلح دولت بر یک پاسگاه پلیس حمله کرده باشند و ارتش تنها نظاره‌گر آن باشد.

این مقام ارتش در بادغیس تاکید کرد در حد توان ارتش برای از بین بردن تهدیدها دوشادوش پلیس با هراس افگنان مبارزه خواهد کرد.

گفتنی است که تلفات نیروهای محافظت عامه و پلیس محلی در بادغیس به تناسب ارتش بسیار بیشتر بوده و علت اساسی آن هم نبود نیرو و تجهیزات کافی عنوان می‌شود.

telegram

3

D Do new

6