امروز : سه شنبه ۲۷ قوس ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۸

Banner asli 2

اختصاصی /

۱۸ نیروی پلیس محلی بادغیس خلع سلاح شدند

18 نیروی پلیس محلی بادغیس خلع سلاح شدند
پنج شنبه | ۱۳۹۷/۰۲/۰۶ - ۱۰:۰۱ |
کد خبر : ۶۳۱۸ |
امنیتی

پس از اینکه بین 25 تا 30 تن از نیروهای پلیس محلی بادغیس به طالبان پیوستند، فرماندهی پلیس این ولایت 18 نفر از این ردیف نیروها را خلع سلاح کرده است.


حدودا سه شب قبل، "حاجی غنی" از فرماندهان پلیس محلی منطقه گلچین ولسوالی قادس، با سلاح و امکانات خود به طالبان پیوست.
حالا ژنرال عبدالرئوف تاج، فرمانده پلیس بادغیس در گفتگویی با خبرگزاری وطن24 می‌گوید: "ما پس از این قضیه، 18 نفر که از نزدیکان و اقوام آن افراد بودند را خلع سلاح کردیم تا مبادا امکانات دولت دوباره به دست طالبان بیافتد."
این مقام افزوده که مسئله اصلی پیوستن این تعداد از قوای پلیس محلی به طالبان، همان "قوم و خویشی" بوده است و این سبب شد که آنان وظایف خود را ترک کنند.
آقای تاج این اقدام آنان را خیانتی بزرگ می‌داند و گفته که به هیچ عنوان این قضیه بی جواب نخواهد ماند.
وی بیان کرده که هماهنگی و آمادگی‌ها برای مقابله جدی با طالبان قادس آغاز شده است و مردم مطمئن باشند که برای نیروهای فراری چیزی جز شرمندگی و روسیاهی باقی نمی‌ماند.
فرمانده پلیس بادغیس در ادامه به این اشاره می‌کند که پلیس بادغیس از افراد فراری ضامن‌هایی را دارد که در آینده خبرها در مورد آنان منتشر خواهد شد.
او همچنین در زمینه تدابیر جدی برای استخدام نیروهای محلی گفته است: "ما همواره بر اساس قانون عمل کرده‌ایم و اینکه عده‌ای از پلیس محلی به طالبان می‌پیوندند، مسئله‌ای است که در تمام نقاط کشور می‌توان از آن سراغ داشت."
چند روز قبل شماری از اعضای شورای ولایتی بادغیس گفته بودند که سقوط منطقه گلچین قادس به دلیل خیانت نیروهای پلیس محلی بوده است.
اما حالا پلیس می‌گوید در منطقه گلچین، ضمن پلیس محلی، ارتش و برخی دیگر ارگان‌های نظامی هم حضور داشته‌اند.

telegram

3

D Do new

6