امروز : سه شنبه ۲۰ قوس ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۳۱

Banner asli 2

اختصاصی /

خواب دولت، اشتیاق مردم به طالبان را به بار خواهد آورد

خواب دولت، اشتیاق مردم به طالبان را به بار خواهد آورد
دوشنبه | ۱۳۹۷/۰۲/۱۷ - ۱۱:۴۶ |
کد خبر : ۶۳۰۱ |
امنیتی

شماری از نمایندگان بادغیس در پارلمان می‌گویند اگر مناطق زیر کنترل طالبان از آنان گرفته نشود، باید توقع این را داشت که مردم به این گروه روی بیاورند.

این نگرانی را عبدالرحیم رهین، عضو پارلمان کشور بیان کرده است.

او در صحبتی با خبرگزاری وطن24 بیان کرد: در حال حاضر، مناطقی مهم و کلیدی از قادس را طالبان در اختیار دارند و اگر بی تفاوتی دولت و به خصوص فرماندهی ارتش غرب کشور نسبت به این قضیه همچنان ادامه داشته باشد، مردم نا امید می‌شوند.

وی می‌افزاید: "خطر گرایش مردم مناطق جنگی به طالبان بسیار زیاد احساس می‌شود و دلیلش هم کم توانی آنان در برابر ظلم و ستم‌هایی است که اعضای این گروه بر آنان انجام می‌دهند."

رهین مشخصا فرمانده قول اردوی 207 ظفر را مسئول این می‌داند که برای رهایی مناطق زیر تسلط طالبان در قادس، عملیات رهایی بخش را به راه نیانداخته است.

اما مسئولان این ارگان ارتش خلاف این صحبت‌ها فکر می‌کنند.

نجیب‌الله نجیبی، سخنگوی فرماندهی 207 ظفر، می‌گوید: "وقتی که شما از لنگر و گلچین قادس حرف می‌زنید، ما به مسائل بزرگتری فکر می‌کنیم؛ جنگ ما بر سر یک قریه و یا دو قریه نیست، ما امنیت کل بادغیس را نگاه می‌کنیم."

او گفته در حال حاضر نیروهای ارتش در ولسوالی قادس مستقر هستند و عملیات مشترک و بزرگی هم در ولسوالی‌های دیگر بادغیس به راه افتاده است.

آقای نجیبی تعهد داده که در هفته‌ها و یا شاید هم ماه‌های آینده، خبر از رهایی نقاط زیادی از مواضع طالبان به گوش مردم می‌رسد.

این اطمینان خاطر در حالی است که برخی از نمایندگان مردم بادغیس در شورای ولایتی و پارلمان پریشانی‌های بیشتری دارند.

حدودا همین دو هفته پیش بود که با همکاری شماری از نیروهای پلیس محلی، دو منطقه مهم قادس به دست طالبان افتاد.

پس از آن سریعا همین قوای محلی به طالبان پیوستند.

خبری که بلافاصله گروه طالبان آن را تائید کرد.

telegram

3

D Do new

6