امروز : سه شنبه ۲۰ قوس ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۳۱

Banner asli 2

اختصاصی /

طالبان در غور نفر به نفر زورگیری می‌کنند

طالبان در غور نفر به نفر زورگیری می‌کنند
دوشنبه | ۱۳۹۶/۱۱/۰۹ - ۱۶:۱۳ |
کد خبر : ۶۵۷۰ |
امنیتی

گروه طالبان از هر باشنده‌ای که در شش ولسوالی غربی غور زندگی می‌کنند، پول دریافت می‌کنند.

گرچه با سرد شدن هوا تحرکات طالبان در غور کمتر شده اما به گفته اعضای شورای ولایتی و فعالان مدنی، افراد این گروه با فرستادن نامه‌هایی به باشندگان شش ولسوالی غربی غور، از آنان پول زور خواسته‌اند.

عبدالبصیر قادری، عضو شورای ولایتی غور به وطن24 گفت: از چند ماه به این طرف طالبان در بیشتر ولسوالی‌های این ولایت حضور فیزیکی دارند و از هر باشنده محل، مبلغ یک صد افغانی پول می‌گیرند.

این عضو شورای ولایتی غور می‌گوید درصورتی که حکومت محلی مانع تحرکات طالبان نشود، وضعیت امنیتی در بهار پیش‌ رو بدترخواهد شد.

شماری از فعالان مدنی غور هم وضعیت امنیتی را در بهارآینده نگران کننده می‌دانند.

به گفته آنان، اکنون هم گروه طالبان در مسیر شاهراه غور-هرات در کنار اخاذی از موترهای باربری و مسافربری از مردم می‌خواهند با آنان همکاری نمایند.

تیمورشاه احمدی یکی از این فعالان مدنی گفته آنان بارها از نبود امنیت و عدم توجه مقامات مرکزی انتقاد کرده بودند اما تا اکنون هیچ گونه توجهی به چالش‌های امنیتی این ولایت نشده است.

در همین حال عبدالحی خطیبی، سخنگوی والی غور ادعای اعضای شورای ولایتی و فعالان مدنی این ولایت را رد کرده ومی‌گوید: گروه طالبان هیچ نوع تحرک و اخاذی در مسیرشاهراه‌ها و ولسوالی‌های این ولایت ندارند.

به بیان وی، ‌آنان توان جلوگیری از هر نوع حمله گروه‌های مخالف مسلح را دارند.

این نگرانی‌ها در حالی مطرح می‌شود که به تازگی گروه طالبان کمیته اقتصادی خود را در مسیر شاهراه هرات-غور ایجاد کردند و با دادن برگه از آنان، پولی جمع می‌کنند.

telegram

برچسب ها :

3

D Do new

6