امروز : دوشنبه ۲۶ قوس ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۵

Banner asli 2

اختصاصی /

کابل بستر خون؛ آمریکا و ارگ نشینان در خواب زمستانی

کابل بستر خون؛ آمریکا و ارگ نشینان در خواب زمستانی
یکشنبه | ۱۳۹۶/۱۱/۰۸ - ۱۱:۱۱ |
کد خبر : ۶۰۵۴ |
نوشته ها

پایتخت افغانستان کابل بستر حملات خونین انتحار و انفجار شده دیروز در آخرین مورد 95 تن در پی یک انفجار شهید و 158 تن دیگر زخمی شدند.


هر بار پس از انفجار و به خون خاک کشیده شدن مردم ارگ ریاست جمهوری و کاخ سپیدار با ابراز همدردی پیام‌های تسلیتی را به مردم قراعت می‌کنند و چند هشدار به عاملان این حملات می‌دهند.
در این وضعیت همه و همه در یک رقابت قرار دارند رقابتی که فقط تسلیت بگویند!
آمریکا که پیمان امنیتی 100 ساله با افغانستان را دارد چه کسی از خواب زمستانی بیدار می‌کند؟ در پیمان امنیتی بحث دخالت، تجاوز و امنیت به شکل جدی مطرح شده است پس کجاست آن پیمان؟
اصلا چه کسی می‌تواند ثابت کند که خود آمریکا در این بد امنی‌ها دست ندارد؟
در وطنی زندگی می‌کنیم که رئیس جمهوری و ریاست اجرائیه اش تنها به یک تسلیت و پیام‌های هشدار گونه به طالبان از این حوادث به شکل ساده می‌گذرند.
و فردای آن هم ده‌ها زندانی تروریست را با نام اعضای حزب اسلامی و یا تروریستان اصلاح شده از زندان آزاد می‌کنند دقیقن همین افراد هستند که پس از حَمل کردن عقدۀ زندانی بودن دست به هر کاری می‌زنند.
خاموش شدن چراغ‌های برج فرانسه، همدردی کشورهای منطقه، تسلیت گفتن سیاست‌مداران دنیا و یا گذاشتن عکس پرچم افغانستان در صفحات مجازی هیچ دردی را دوا نمی‌کند هر چند قدردان ابراز همدردی همه هستیم اما دولت نباید به همین موضوع اکتفا کنند.
پس از شهید شدن 95 تن و زخمی شدن 158 تن باید به این نتیجه رسید که نیمی از مردم افغانستان به دلیل خویشاوندی و نیمی دیگر به دلیل انسانیت و هموطن بودن عزادار هستند.
غم شریکی برای عزاداران را چگونه رهبران حکومت وحدت ملی انجام می‌دهند؟ تنها با چند هشدار به طالبان و تسلیت گفتن؟
همچنان رهبران حکومت وحدت ملی دل به چند هشدار آمریکا به پاکستان خوش خواهند کرد و این حادثه نیز مانند هزار و یک رویداد فجیح دیگر به فراموشی سپرده می‌شود.
اما هیچ‌کس درک نخواهد کرد وضع خانواده‌های قربانیان و هموطنانی که بُغض خود را می‌فشارند و تحمل می‌کنند، کسانی‌که همچنان انتظار بهبود وضع امنیتی و زندگی شان را دارند.

telegram

3

D Do new

6