امروز : سه شنبه ۲۹ عقرب ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۱

55t44

اختصاصی /

بازداشت ۷۰ تن و کشف یک ذخیره‌گاه مهمات در هرات

بازداشت 70 تن و کشف یک ذخیره‌گاه مهمات در هرات
شنبه | ۱۳۹۴/۱۲/۰۸ - ۱۳:۵۵ |
کد خبر : ۵۷۸۶ |
حوادث

مقام‌های امنیتی در ولایت هرات گفته اند که در جریان یک هفته، 70 تن را به ظن انجام جرائم مختلف دستگیر کرده اند.

 

فرمانده پلیس هرات گفته افراد بازداشت شده به آدم ربایی، سرقت‌های مسلحانه، انجام فعالیت‌های تخریبی و قاچاق مواد مخدر مظنون بوده و اکنون در بند پلیس این ولایت هستند.

او گفته علاوه بر بازداشت این افراد، یک ذخیره‌گاه مهمات هم که مربوط به عبدالله اکبری پسر غلام یحیی سیاوشانی بوده کشف و ضبط شده است.

مجید روزی، فرمانده پلیس هرات صبح امروز در یک نشست خبری از بازداشت 70 تن در جریان 10 روز گذشته در هرات خبر داده است.

او می‌گوید این افراد از بخش‌های مختلف شهر و ولسوالی‌های این ولایت توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده و اکنون تحت نظارت پلیس قرار دارند.

روزی گفته که افراد دستگیر شده به انجام فعل‌های قاچاق مواد مخدر، سرقت مسلحانه، آدم ربایی اتباع کشورهای همسایه، قتل، و انجام عملیات‌های ضد حکومتی دستگیر شده اند.

او بیان کرده که همچنان یک ذخیره‌گاه مواد مخدر که مربوط به عبدالله اکبری پسر غلاو یحیی سیاوشانی (از مخالفان مسلح دولت در چند سال گذشته) بوده که کشف و ضبط شده است.

روزی گفته از این ذخیره‌گاه دو میل هاوان، 82 فیر توپ، سه میل کلاشینکوف، 750 فیر مرمی پیکا، 400 فیر مرمی کلاشینکوف، دو پایه مخابره، یک پایه دوربین، و مقداری مهمات دیگر به دست پلیس هرات افتاده است.

فرمانده پلیس هرات می‌گوید از دو میل هاوان و توپ‌های این ذخیره‌گاه جهت آماج قرار دادن میدان هوایی هرات و اطراف آن استفاده می‌شده است.

گفتنی است که پیش از این در چندین مورد گزارش‌های از حمله یا پرتاپ موشک بالای میدان هوایی هرات و اطراف آن به ثبت رسیده بود.

 

 

telegram

3

D Do new

6