امروز : چهارشنبه ۲۱ قوس ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۵

Banner asli 2

اختصاصی /

۲۰ میلیون دالر از صندوق بین المللی انکشاف زراعتی به هرات خواهد رسید

20 میلیون دالر از صندوق بین المللی انکشاف زراعتی به هرات خواهد رسید
چهارشنبه | ۱۳۹۴/۰۴/۲۴ - ۱۱:۴۵ |
کد خبر : ۳۴۹۳ |
اقتصادی

مسوولان اداره‌ی محلی هرات گفته اند برای اولین بار در ولایت هرات صندوق بین المللی انکشاف زراعت با بودجه‌ی 20 میلیون دالر کار خود را آغاز می‌کند.

این مسوولان همچنان میگویند که علاوه بر این برنامه‌ی انکشاف زراعتی با بودجه‌ی دو میلیون دالری در این ولایت آغاز به کار کرده است.

 

محمد آصف رحیمی، والی هرات گفته که برای اولین بار در این ولایت و پس از تلاش‌های کارمندان اداره اش صندوق بین المللی انکشاف زراعتی با بودجه‌ی 20 میلیون دالر آغاز به کار خواهد کرد.

او گفته اکنون در بیشتر ولایات کشور این صندوق حمایت کننده فعالیت دارد، و پس از رایزنی های فراوان هرات شامل برنامه‌های این صندوق حمایتی قرار گرفته است.

او گفته که این برنامه در بخش ارتقاء صنایع زراعتی، تقویت زنجیره‌های ارزشی کشاورزی، ایجاد کاریابی، و بسته بندی مواد زراعتی، میباشد.

همچنان آقای رحیمی تاکید کرده که پس از گفتگو‌ها با مسوولان این برنامه در افغانستان، آنان متحد به مصرف 20 میلیون دالر روی زراعت هرات شده اند.

والی هرات افزوده که علاوه بر این برنامه‌ی انکشاف زراعتی هم در ولایت هرات آغاز به کار کرده است.

او مبلغ بودجه‌ی اختصاصی برنامه‌ی انکشاف زراعتی در هرات را دو میلیون دالر عنوان کرده و میگوید 94 سال پرباری برای زراعت هرات خواهد بود.

آقای رحیمی گفته که برنامه‌ی انکشاف زراعتی کار خود را در ولایت هرات با رشد صنعت زعفران، صنایع لبنی و صنایع گوشتی آغاز کرده است.

لازم به ذکر است که پیش از این هم رییس اداره‌ی زراعت هرات در صحبت اختصاصی با خبرنگارمان سال 94 را برای کشاورزان هرات پر بار و مفید عنوان کرده بود.

 

telegram

3

D Do new

6