امروز : چهارشنبه ۲۱ قوس ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۶

Banner asli 2

اختصاصی /

کمک‌های آلمان به افغانستان تا سال ۲۰۱۷ ادامه می‌یابد

کمک‌های آلمان به افغانستان تا سال ۲۰۱۷ ادامه می‌یابد
پنج شنبه | ۱۳۹۴/۰۷/۳۰ - ۱۲:۴۸ |
کد خبر : ۲۷۵۳ |
سیاسی

سفیر آلمان در کابل در دیدار با رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان ضمن تاکید بر توسعه زیرساخت‌های اقتصادی کشور بویژه در بخش زراعت، گفت: برلین تا سال 2017 به کمک‌هایش ادامه خواهد داد.

 

در این دیدار، سفیر آلمان از تدوام همکاری‌های کشورش با افغانستان خبر داد و اظهار امیدواری کرد: افغانستان با همکاری این کشور و سایر حامیانش بر مشکلات و چالش‌های موجود، غلبه کند.

پوتزیل، توسعه زیرساخت‌های اقتصادی افغانستان، از جمله بخش زراعت را مهم دانسته و گفت: آلمان دست‌کم تا سال 2017 میلادی به کمک‌هایش در افغانستان ادامه خواهد داد.

رهبر حزب وحدت اسلامی کشور نیز در این دیدار ضمن قدردانی از کمک‌ها و همکاری‌های آلمان برای تأمین امنیت و بازسازی افغانستان، برلین را یکی از مهمترین متحدان افغانستان، به ویژه در دوره جدید توصیف کرد.

وی از اینکه آلمان سالهاست از حدود 124 هزار مهاجر افغان، میزبانی می‌کند، قدردانی و اظهار امیدواری کرد: زمینه‌ها و فرصت‌های خوبی در افغانستان فراهم شود تا این مهاجران به کشورشان بازگردند.

معاون پیشین ریاست جمهوری افغانستان با اشاره به اوضاع جاری در کشور، فقر، بیکاری و عدم اشتغال را در کنار ناامنی‌ها، بزرگترین عامل نگرانی در میان مردم افغانستان دانسته و از کشور آلمان و جامعه جهانی خواست تا کمک‌های خود به افغانستان را در زمینه‌های مختلف از جمله رشد زیربناهای اقتصادی این کشور، ادامه دهند.

همچنین ضرورت دستیابی افغانستان به صلح و ثبات پایدار از دیگر محورهای گفت‌وگوی طرفین در این دیدار بود.

آلمان یکی از کشورهایی است که علاوه بر کمک به تأمین امنیت افغانستان، در توسعه و بازسازی این کشور نیز سهم قابل ملاحظه داشته و سالانه بیش از 400 میلیون یورو در بخش‌های مختلف کمک کرده است.

telegram

3

D Do new

6