امروز : سه شنبه ۲۹ عقرب ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۱

55t44

اختصاصی /

پلیس نیمروز: قاچاقچیان مواد مخدر، عساکر اجاره ای طالبان هستند - همراه با صدا

پلیس نیمروز: قاچاقچیان مواد مخدر، عساکر اجاره ای طالبان هستند - همراه با صدا
چهارشنبه | ۱۳۹۴/۱۰/۰۹ - ۱۱:۱۶ |
کد خبر : ۵۶۹۷ |
حوادث

پلیس ولایت نیمروز میگوید که قاچاقچیان مواد مخدر در این ولایت، سربازان طالبان هستند و در خدمت این گروه فعالیت دارند.

 

به گفته مسئولان این ارگان امنیتی در جنوب غرب کشور، نیمروز مرکز تجمع و گردهم آوری مواد مخدر تمام افغانستان است اما نشبت به گذشته کاهش چشم‌گیری در قاچاق این مواد رونما شده است.

دلاورشاه دلاور، فرمانده پلیس ولایت نیمروز در صحبتی اختصاصی با وطن24 بیان کرد: تمامی باندهای قاچاق مواد مخدر در نیمروز وابسته به طالبان بوده و این قاچاقچیان "عساکر طالبان" میباشند.

به بیان وی، ولایت نیمروز به جز قاچاق مواد مخدر، هیچ نوع نگرانی امنیتی دیگری را ندارد و با این وجود پلیس توانسته تا بر این پدیده غلبه کند.

آقای دلاور از ولایت نیمروز به عنوان یک منطقه آرام نام برده و گفته تحرکات تروریستی مخالفان دولت در این ولایت برجستگی خاصی را دارا نمیباشد.

فرمانده پلیس نیمروز همچنان از همکاری های نیروهای نظامی دو کشور ایران و افغانستان در برابر قاچاق مواد مخدر خبر میدهد که توافقات آن توسط مقامات مرکز صورت گرفته است.

او گفته که برنامه های جدی روی دست است که گراف قاچاق مواد مخدر در نیمروز، بیش از این پایین بیاید.

اقتصاد نیمروز متکی به دادوستدهای مرزی است و در این میان تجارت کالا و ترانزیت آن، قاچاق مواد مخدر و نیز قاچاق انسان درآمدهای زیادی را به این ولایت وارد می‌کند. مهاجرین اقتصادی افغانستان هم بیشتر به صورت غیر قانونی، از طریق نیمروز وارد جمهوری اسلامی ایران می‌شوند.

دانلود

[audio_player src="http://www.watan24.com/up/other/daelavar - mavade mokhadder.mp3" single="SONG_NAME" artist="delavarshah delavar"]

telegram

3

D Do new

6