امروز : سه شنبه ۲۷ قوس ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۹

Banner asli 2

اختصاصی /

پلیس فراه: وضع امنیتی ولسوالی بالابلوک عادی می‌باشد

پلیس فراه: وضع امنیتی ولسوالی بالابلوک عادی می‌باشد
چهارشنبه | ۱۳۹۴/۰۷/۲۲ - ۰۹:۴۸ |
کد خبر : ۵۵۴۹ |
حوادث

در پیوند به تحرکات مخالفان مسلح دولت در ولسوالی بالابلوک مقام‌های امنیتی و اعضای شورای ولایتی گفته اند وضع این ولسوالی عادی می‌باشد.

 

جمیله امینی، عضو شورای ولایتی فراه در صحبت با خبرگزاری وطن 24 گفته که از چند روز گذشته به این طرف درگیری‌ها در بالابلوک فراه جریان دارد.

او می‌گوید با وجود این درگیری‌ها، تاکنون ولسوالی در کنترول دولت می‌باشد.

خانم امینی افزوده که تاکنون هیچ گزارشی از سقوط نقاط مختلف این ولسوالی گزارش نشده و به طالبان توسط نیروهای امنیتی تلفات سنگینی وضع شده است.

در همین حال اقبال باهر، مسوول بخش رسانه‌ای فرماندهی پلیس فراه گفته در کنار آنکه بالابلوک در کنترول دولت است، سقوط آن یک شایعه می‌باشد.

او گفته به خاطر ایجاد امنیت ولسوالی نیروهای امنیتی و ولسوال بالابلوک چندی پیش اداره‌ی این ولسوالی را انتقال داده اند و حالا مخالفان در مناطق ساختمان قبلی بالابلوک تحرک دارند.

آقای باهر افزوده از یک هفته‌‌ی پیش به این طرف نیروهای امنیتی در یک عملیات پاکسازی قرار دارند و بزودی تمامی ولسوالی را از وجود طالبان پاکسازی می‌کنند.

از سویی هم وب‌سایت مربوط به طالبان (امارت اسلامی) صبح امروز نوشته که دیشب پس از سه ساعت درگیری و جنگ مرکز ولسوالی بالابلوک و تعمیر فرماندهی پلیس توسط افراد آنان فتح شده است.

گفتنی است که در جریان چند روز گذشته مقام‌های امنیتی از جمله سخنگوی پلیس و ارتش آن ولایت در صحبت خبرگزاری وطن 24 آمار کشته شدگان طالبان در بالابلوک را بالاتر از 20 تن عنوان کرده بودند.

 

telegram

3

D Do new

6