۷۳ تن از سربازان قطعه مرگ اردوملی فارغ شدند
۷۳ تن از سربازان قطعه مرگ اردوملی فارغ شدند

وزارت دفاع ملی کشور اعلام کرده است که 73 تن افسران، بریدملان و سربازان جزوتام‌های اردوی ملی، تعلیمات مسلکی پیشرفته قطعه خاص مکتب تعلیمات عالی کوماندو را به اتمام رسانده و سند فراغت شان را بدست آوردند.

وزارت دفاع ملی کشور اعلام کرده است که ۷۳ تن افسران، بریدملان و سربازان جزوتام‌های اردوی ملی، تعلیمات مسلکی پیشرفته قطعه خاص مکتب تعلیمات عالی کوماندو را به اتمام رسانده و سند فراغت شان را بدست آوردند.

این محفل روز گذشته (چهارشنبه ۲۸ جوزا) به اشتراک محترم دگر جنرال ارکانحرب  “محمد فرید احمدی” فرمانده قول اردوی عملیات خاص کوماندو و بریدجنرال غلام حضرت وردک فرمانده لوای وظایف خاص ملی در گارنیزیون لوای ملی مقیم پلچرخی کابل برگزار گردید.

گفته می‌شود که این افراد از میان حدود هزار نفر از عساکر کماندو انتخاب شدند و ۵ ماه آموزش و تمرینات انجام دادند. قطه مرگ قبل از این ۲۰۰ سرباز داشت.

پیش از این قول اردوی شاهین در شمال کشور درباره این قطعه مرگ گفته بود که بیشترین تلفات تروریست‌ها در ولایت قندوز را مدیون قطعه جدید کماندو بنام «قطعه مرگ» هستیم.

این قول اردو گفته بود:”اکنون سخت‌جان‌ترین کماندوها برای آموزش بیشتر و استفاده از وسایل مرموز جدید به قطعه مرگ معرفی می‌شوند. در فاصله پنج‌صد متری، از سه مرمی که سربازان قطعه مرگ شلیک می‌کنند دو مرمی باید به هدف بخورد. فقط یک مرمی شانس خطا دارند”.

بر اساس معلومات منبع، سربازان این قطعه در حالت عادی با سی کیلو بار دوش می‌کنند و از ریسمان بالا می‌روند. در حالت‌های ویژه می‌توانند تا هفتاد کیلو بار ببرند.

لباس جدید که برای این نیروها درنظر گرفته شده full camouflage هستند و در کوه و جنگل و صحرا به بهترین شکل استتار می‌تواند. با برداشتن یک لایه نازک میتوان شکل لباس را تغییر داد.

قول اردوی شاهین تاکید کرده که سربازان “قطعه مرگ” متفاوت‌تر از سایر نیروهاست، آنها کابوس دشمن است و با دشمن به زبان خود شان سخن می‌گویند.

  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24