70 درصد مکاتب غور ساختمان درسی ندارد

احمد صابر نوری رئیس معارف غور در صحبتی به خبرگزاری وطن24 می‌گوید: “در کنار سایر مشکلات مشکل کلان و اساسی معارف غور کمبود تعمیرات است.”

وی افزود در مجموع 70 درصد مکاتب غور ساختمان درسی ندارد.

به گفته او 40 درصد مکاتب در تعمیرات کرایی و مساجد فعال است و در 30 درصد آن دانش آموزان در فضای باز و یا زیر خیمه مشغول فراگیری درس هستند.

آقای نوری در ادامه می‌گوید: “ما در سال گذشته به مقدار هزار معلم نیز کمبود داشتیم که این کمبودی را با معملین حق‌الزحمه تا اندازه‌ی رفع کردیم.”

او از سویی هم کمبود کتاب را نیز چالشی فرراه معارف غور می‌خواند و می‌گوید در سال‌های گذشته ما با این چالش روبرو بودیم اما امسال چون کتاب‌ها در داخل کشور چاپ می‌شود امیدواریم که این معضل حل شود.

آقای نوری همچنان ناامنی را چالش خیلی بزرگ سرراه معارف غور ندانسته و ابراز می‌کند که در مناطق ناامن بزرگان و شوراهای محل، معارف را همکاری می‌کنند و ما در این قسمت کمتر مشکل داریم.

رئیس معارف غور در قسمت رفع مشکلات اداره‌اش می‌گوید: “از دولت و مردم می‌خواهم که معارف را یاری کند و در سال جدید شاهد کیفیت و کمیت خوبتر معارف باشیم.”
به گفته او بارها مشکلات معارف غور با مسئولان بصورت رسمی مطرح شده و امید می‌رود که امسال در قسمت رفع این مشکلات توجه شود.

گفتنی است که غور از جمله ولایات محروم کشور به شمار می‌رود و مسؤلان بخش‌های مختلف این ولایت همواره از بی توجهی مقامات مرکزی به ولایت شان انتقاد کردند.

 

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.