شفاخانه امیری در کابل مسدود شد
شفاخانه امیری در کابل مسدود شد

وزارت صحت عامه کشور پس از مرگ یک داکتر بر اثر ویروس کرونا، فعالیت شفاخانه خصوصی امیری در شهر کابل را به حالت تعلیق درآورد.

وزارت صحت عامه کشور پس از مرگ یک داکتر بر اثر ویروس کرونا، فعالیت شفاخانه خصوصی امیری در شهر کابل را به حالت تعلیق درآورد.

شفاخانۀ امیری بیشتر در بخش امراض قلبی فعالیت دارد. دو روز پیش یک داکتر این شفاخانه در نتیجه مبتلا شدن به ویروس کرونا جان باخت.

وحیدالله مایار سخنگوی وزارت صحت عامه، امروز چهارشنبه (۲۰ حمل) در یک نشست خبری در کابل گفت:”حرص مالی مسوول شفاخانه امیری کمپلکس باعث شد تا داکتر حنیف‌الله حنیف از اثر ویروس کرونا جان داده و ۶٫۲۵ درصد داکتران این شفاخانه نیز به کرونا مصاب شوند”.

آقای مایار گفت:” وقتی حرص مالی نباشد کدام منطق قبول می‌کند در شفاخانه‌ای که مریضان امراض قلبی  نگه‌داری می‌شود در آن مریض کرونا را بر خلاف معیارهای طبی معاینه کند”.

وی بیان داشت:” مسوول شفاخانه امیری حالا بالای وزارت صحت عامه انتقاد می‌کند که برای ما از شفاخانه افغان جاپان آمبولانس روان نکرد؛  چرا با آمبولانس خودتان این مریض را به شفاخانه افغان جاپان انتقال نداده و بعدآ ضد عفونی نکردید؟”.

سخنگوی وزارت صحت با بیان اینکه حفاظت داکتران برای ما مهم است گفت:” رهبری وزارت صحت تصمیم گرفته است تمام فعالیت‌های شفاخانه امیری کمپلکس موقتآ متوقف شود و این کار به خاطر مصونیت داکتران و مردم صورت گرفته است”.

در همین حال طارق آرین سخنگوی وزارت امور داخله نیز از محدودیت بیشتر گشت و گذار در شهر کابل خبر داده گفت:” از صبح امروز ۱۶۰۰ پولیس با ۴۰۰ عراده پولیس در شهر کابل به منظور محدویت گشت‌و‌گذار مستقر شده‌اند”.

این در حالی است که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۴۲۳ تن رسیده است که بیشترین آن در هرات، کابل و قندهار ثبت شده است .

  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24