۵۳ کشته و ۱۲ زخمی از طالبان در ولسوالی پشتون زرغون هرات
۵۳ کشته و ۱۲ زخمی از طالبان در ولسوالی پشتون زرغون هرات

اداره محلی هرات طی خبرنامه‌ای از آمار تلفات طالبان در ولسوالی پشتون زرغون به 53 کشته و 12 زخمی از این گروه خبر می‌‌‌دهد.

اداره محلی هرات طی خبرنامه‌ای از آمار تلفات طالبان در ولسوالی پشتون زرغون به ۵۳ کشته و ۱۲ زخمی از این گروه خبر می‌‌‌دهد.

قابل ذکر است که این حمله شب گذشته توسط نیروهای هوایی در منطقه “رباط نهال” این ولسوالی صورت گرفته بود.

به گزارش سایت خبری وطن۲۴، در خبرنامه‌ای که اداره محلی هرات به رسانه‌ها فرستاده آمده: در این حمله نیروهای هوایی کشور هشت تن از فرمانده‌هان کلید طالبان هم در میان کشته شدگان می‌‌باشد.

خبرنامه افزوده در حمله هوایی ۱۲ تن از جنگجویان این گروه هم زخم برداشتند.

در ادامه این خبرنامه تأکید شده که اطلاعات کشفی نیروهای امنیتی نشان میدهد که در این حمله سه عراده موتر لوکسیل، دو عراده موتر رنجر، یک عراده تانک هاموی، یک عراده فلانکوچ، چهار عراده موترسایکل این گروه کاملا ازبین بُرده شده است.

خبرنامه در ادامه تأکید کرده که بیش از ۵۰ میل سلاح مختلف‌النوع تخریب شده و ۱۵ حلقه ماین بشکه‌ای طالبان هم انفجار داده شده است.

تا کنون گروه طالبان در باره این خبر واکنشی نشان نداده است.

عبدالقادر، ولسوال پشتون زرغون هم گفته این حمله هوایی در دو کیلومتری این ولسوالی بالای مخالفان مسلح دولت انجام شده و به نیروهای امنیتی هیچ گونه آسیبی نرسیده است.

اداره محلی هرات قبلا در خبرنامه‌ای گفته بود که طالبان یک هاموی را پُر از مواد انفجاری کرده و قصد حمله بالای مرکز ولسوالی پشتون زرغون را داشتند اما ناکام شدند.

حالا طالبان تمرکز بیشتر شان را بالای مراکز ولسوالی‌‌ها کرده تا ولسوالی‌های راهبردی را که از لحاظ جغرافیایی دارای اهمیت است سقوط دهند.

 

 

  • نویسنده : حسن شریفی
  • منبع خبر : سایت خبری وطن24