350 میلیون دالر در بخش‌های صحت و تولید سمنت و برق سرمایه گذاری می‌کنیم

مسئولان شرکت فان چینا افغان در دیدار با کفیل حکومت افغانستان گفتند که حدود 350 میلیون دالر را در چند ماه آینده در بخش‌های صحت، و تولید برق و سمنت در کشور سرمایه گذاری می‌کند.

به گزارش خبرگزاری وطن24، ارگ افغانستان روز گذشته (جمعه، 16 سرطان) با نشر خبرنامه‌ای می‌گوید که مولوی عبدالکبیر، کفیل و معاون سیاسی ریاست الوزرا با فان، رئیس عمومی شرکت پروسس و تجارت معادن(فان چینا افغان) و سید حبیب شاپور، رئیس این شرکت در افغانستان دیدار کرده است.

به نقل از خبرنامه مسئولان شرکت فان چینا افغان گفتند که آنها گفته‌اند علاقمند سرمایه گذاری در افغانستان می باشند و به این منظور 350 میلیون دالر را در چندماه آینده در بخش‌های سکتور خصوصی و تولید و برق و سمنت سرمایه گذاری می‌کند.

در خبرنامه آمده است که این مسئولان هم‌چنان بیان کردند: « ما افراد متخصص و مسلکی و پلان‌های عملیاتی داریم که به زودی در افغانستان تطبیق خواهد شد».

خبرنامه هم‌چنان به نقل از مولوی عبدالکبیر می‌افزاید که در حال حاضر شرایط مناسب برای سرمایه‌گذاری در افغانستان مساعد می‌باشد.

این در حالی‌است که بعد از روی کار آمدن حکومت جدید در افغانستان، داد و ستود تجاری و اقتصادی میان کابل و پکین افزایش یافته است.

به تازگی اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان هم اعلام کرده که در یک سال گذشته به ارزش ۷۰ میلیون دالر از افغانستان به کشور چین صادرات صورت گرفته است.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.