امروز : جمعه ۲۳ قوس ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۴

Banner asli 2

عبدالرحیم رهین در پاسخ به رئیس بلک واتر:

مردم افغانستان غیرت خود را از دست نداده‌اند که عده‌ای خونخوار به کشورمان بیایند

روزنامه نیویارک تایمز نوشته که اریک پرنس تلاش دارد تا جنگ افغانستان به شرکت امنیتی وی واگذار شود و همچنان قرارداد معادن افغانستان نیز به شرکت‌های او داده شود.
مردم افغانستان غیرت خود را از دست نداده‌اند که عده‌ای خونخوار به کشورمان بیایند
سه شنبه | ۱۳۹۷/۰۷/۱۷ - ۱۳:۳۷ |
کد خبر : ۷۱۱۰ |
چند رسانه ای

روزنامه نیویارک تایمز نوشته که اریک پرنس تلاش دارد تا جنگ افغانستان به شرکت امنیتی وی واگذار شود و همچنان قرارداد معادن افغانستان نیز به شرکت‌های او داده شود اما آقای غنی مخالف اریک پرنس است.

به گفته این روزنامه، رئیس شرکت بلک واتر به همین هدف با مخالفان سیاسی آقای غنی به طور پنهانی دیدار کرده است.

در این دیدارها گفته شده که "اگر حکومت افغانستان با شرکت بلک واتر موافقت کند، وزارت دفاع و خارجه امریکا نیز با خصوصی سازی جنگ افغانستان مخالفتی نخواهند داشت."

روزنامه نیویارک تایمز همچنان نوشته که اریک پرنس با شماری از مقام‌های بلند پایه وزارت معادن افغانستان نیز دیدار کرده است.

حالا در اینجا، غرب افغانستان، عبدالرحیم رهین، نماینده مردم بادغیس در مجلس ملی افغانستان این اقدام آمریکا را خارج از رفتارهای انسانی و حقوق بشری می‌داند.

به گفته او، مردم کشورمان نخواهند گذاشت که عده‌ای "خون‌خوار" بروند و عده‌‌ای "خون‌خوار تر" بیایند.

وی همچنین تاکید کرده که مردم افغانستان غیرت خود را از دست نداده‌اند که شماری بیگانه مال و اموال ملی‌شان را به غارت ببرند.

آقای رهین همچنین گفته است که دولت افغانستان هم نباید اجازه این را بدهد که شرکت بلک واتر و یا دولت آمریکا، حتی فکر چنین چیزی را در سر خود داشته باشند.

شرکت امنیتی بلک واتر، بزرگترین و خطرناکترین ارتش اجاره‌ای دنیا است.

صحبت‌های کامل آقای رهین را در زیر می‌توانید بشنوید:

 

telegram

3

D Do new

6