300 نوجوان در جشن تکلیف شان در هرات با کودکان غزه اعلام همبستگی کردند

جشن تکلیف حدود 300 تن از نوجوانان با حضور گسترده مردم روز گذشته(جمعه، 7 ثور) در هرات برگزار شد. این برنامه از سوی هیئت باب‌الحوائج برگزار شده و در آن 200 تن از دختران و 100 از پسران آغاز بندگی و عبادت شان را با حضور اولیای شان جشن گرفتند.

به گزارش خبرگزاری وطن24، رضا عارفی، از برگزارکنندگان این برنامه در صحبت با خبرگزاری وطن24 گفت: «هیئت باب‌الحوائج به هدف تقویت روحیه معنوی در بین کودکان و آشنا کردن بیشتر آنان با مسایل عبادی و اعتقادی، دست‌کم 300 تن از نوجوانان دختر و پسر را در صنف‌های جداگانه ویژه دختران و پسران و با اساتید خانم و آقا طی یک ماه آموزش دادند و برای جشن تکلیف آماده کردند.»

او گفت که جشن تکلیف نیز با حمایت فرهنگیان و مدارس دینی برگزار شد و برای نوجوانان دختر و پسر هدایای مختصری تقدیم شد.

وی تاکید کرد که در این برنامه که جشن آغاز بندگی دهها نوجوان بود، از کودکان مظلوم غزه نیز یاد شده و با آنان همنوایی صورت گرفت.

او علاوه کرد که امروز حمایت و همبستگی با مردم مظلوم غزه مرز نمی‌شناسد و آنان نیز در جشن عبادت نوجوانان تازه به تکلیف رسیده تلاش کردند که پیامی از افغانستان به آنان بفرستند و همبستگی و همنوایی شان را با آنان اعلام کنند.

علی خاوری، از دیگر برگزار کنندگان این برنامه نیز گفت که بر حسب وظیفه ایمانی و انسانی، در این برنامه همبستگی با کودکان مظلوم غزه که این روزها زیر جنگ وحملات وحشیانه صهیونست‌ها قرار دارند نیز صورت گرفت.

او افزود که حمایت و همنوایی با مظلومان غزه امروز در سطح جهانی به یک موضوع مهم مبدل شده و آنان نیز تلاش کردند از کشور که سال‌ها رنج استعمار و حضور بیگانگان را تجربه کرده، پیام همدلی به کودکان غزه بفرستد.

بانو زهرا اکبری نیز گفت که آنان در صنف‌های آموزشی طی یک ماه تلاش جدی کرده تا کودکان با مسایل مهم عبادی و ایمانی آشنایی کامل پیدا کنند و نسبت به تکالیف فردی و جمعی شان، مسئولیت پذیر شوند.

به گفته خانم اکبری، مهم‌ترین دغدغه و هدف ما این بوده که نوجوانان از همین سن مسئولیت پذیر بار آیند و نسبت به ارزش‌ها و عقاید شان حساس باشند.

وی تاکید کرد که تلاش شد در طول این یک ماه موضوعات مهم از جمله پایداری مردم و کودکان غزه و ایمان و استواری آنان که ناشی از دین‌داری شان است، برای نوجوانان تبیین شود.

در این برنامه حضرت آیت‌الله علوی نجات، از علمای نام‌دار هرات و برخی از خطیبان جمعه و فرهنگیان هرات نیز حضور داشتند.

 

آلبوم عکس از جریان جشن تکلیف…

 

 

 

منبع خبرگزاری وطن24
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.