۳۰ سرباز زخمی در محاصره طالبان در اوبه هرات/نیاز فوری به ارسال نیروهای کمکی
۳۰ سرباز زخمی در محاصره طالبان در اوبه هرات/نیاز فوری به ارسال نیروهای کمکی

"با تسلط گروه طالبان به مرکز ولسوالی اوبه از روز گذشته تا کنون حدود 30 سربازِ زخمی در قرارگاه نیروهای اردوی ملی واقع در این ولسوالی قرار دارند."

بعد از سقوط مرکز ولسوالی اوبه هرات، منابع امنیتی می‌گویند نزدیک به ۳۰ سرباز زخمی در این ولسوالی در محاصره گروه طالبان قرار دارند.

یک تن از سربازان مستقر در این ولسوالی به شرط افشا نشدن نامش به سایت خبری وطن۲۴ گفت: “با تسلط گروه طالبان به مرکز ولسوالی اوبه از روز گذشته تا کنون حدود ۳۰ سربازِ زخمی در قرارگاه نیروهای اردوی ملی واقع در این ولسوالی قرار دارند.”

قرارگاه نیروهای ارتش واقع در یک کیلومتری این ولسوالی تا کنون در اختیار دولت است.

به بیان وی وضعیت زخمیان این حادثه وخیم است و در صورت نرسیدن نیروی کمکی و منتقل نکردن آنان به مرکز شهر، مجبور است برای نجات جان شان با گروه طالبان سازش کنند.

این منبع می‌گوید طالبان در مرکز و بازار ولسوالی اوبه حضور گسترده دارند و تنها یک پایگاه باقی مانده نیروهای ارتش به کنترل دولت هم در محاصره تنگ این گروه قرار دارد.

به گفته او این نیروها دیگر توان مبارزه ندارند و با تماس‌های مکرر به نهادهای امنیتی و اداره محلی هرات، هیچ نوع کمکی به آنان نشده است.

این درحالیست که تا کنون میزان دقیق تلفات نیروهای امنیتی در درگیری روز گذشته در مرکز ولسوالی اوبه هنوز مشخص نشده است.

منابع دولتی در هرات هم تا کنون درباره سقوط ولسوالی اوبه چیزی نگفته‌اند.

همچنین برخی بستگانی سربازان زخمی و تحت محاصره طالبان در اوبه هرات صبح امروز در مقابل دفتر والی هرات دست به تظاهرات زدند.

آنان خواستار نجات فوری این نیروها از محاصره طالبان شدند.

 

 

 

  • نویسنده : عبدالله اخلاقی
  • منبع خبر : سایت خبری وطن24