۲۳ کشته و ۱۷ زخمی حادثه شاهراه هرات – کابل به هرات انتقال یافتند
۲۳ کشته و ۱۷ زخمی حادثه شاهراه هرات – کابل به هرات انتقال یافتند

بیشتر جان باختگان و زخمیان حادثه انفجاری امروز در شاهراه هرات – کابل که در فراه بودند به ولایت هرات منتقل شدند.

مجروحین این انفجار در شفاخانه حوزوی هرات می‌گویند: انفجار بامداد امروز بسیار قدرتمند بود و همین سبب شد تا قربانیان و مجروحان زیادی برجای بگذارد.

سکینه حسینی، عضو شورای ولایت هرات که برای بازدید از زخمیان این حادثه به شفاخانه حوزوی هرات رفته بود به خبرگزاری وطن۲۴، گفت: بیشتر کسانی که جان‌ خود را از دست داده و یا مجروح شدند، دانشجویان و مسافرانی بودند که برای سپری کردن ایام رخصتی از این ولایت به ولایت‌های خود می‌رفتند.

 به گفته او، جان باختگان و زخمیانی که به شفاخانه حوزوی این ولایت انتقال داده شدند، در این شفاخانه با مشکلات زیادی مواجه بودند.

این عضو شورای ولایت هرات بیان داشت نظر به مشکلاتی که در این شفاخانه وجود داشت، آمبولانس برای انتقال زخمیان به شفاخانه‌های خصوصی نبود.

خانم حسینی گفت در شفاخانه حوزوی هرات حتی برای کشته‌ شدگان این حادثه در سردخانه جای کافی نبود.

در همین حال محمدنعیم دولتی، رئیس شفاخانه حوزوی هرات می‌گوید: ۲۳ کشته و ۱۷ زخمی حادثه امروز شاهراه به این مرکز درمانی انتقال یافته‌اند.

به گفته او، در میان کشته شدگان این حادثه سه زن و در میان زخمیان یک زن و دو کودک شامل می‌باشند.

آقای دولتی بیان داشت کارکنان این شفاخانه با تمام توان برای مجروحان خدمات ارائه کردند.

به بیان وی، در سردخانه هرات کسانی نگهداری می‌شوند که در داخل خود شفاخانه وفات کنند و جای برای کشته‌ شدگانی که از بیرون آورده می‌شوند، وجود ندارد.

معمولا گروه طالبان مسئول این گونه رخدادها می‌باشد اما ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی این گروه رویداد صبح امروز شاهراه هرات – کابل را غم‌ا‌نگیز خوانده و با خانواده‌های قربانیان و مجروحان ابراز همدردی کرده است.

او وعده سپرد که گروه طالبان از طریق تشکیل یک کمیته در پی یافتن عاملان این رویداد و مجازات‌شان می‌باشد.

تصاویر را در لینک زیر:

  • نویسنده : حسن شریفی
  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24