200 روز از جنگ غزه گذشت؛ رژیم اسرائیل هم‌چنان بر ادامه جنگ اصرار دارد

با آغاز عملیات طوفان‌الاقصی 200 روز از درگیری‌ها و حملات صهیونست‌ها در باریکه کوچک غزه می‌گذرد. در این مدت دست‌کم 35 هزار غیرنظامی که بیشتر شامل زنان و کودکان می‌شود، شهید شده و صدها تن دیگر زخمی برداشته‌اند.

بالای غزه‌ی کوچک هزاران تُن بم ریخته شده و حملات دیوانه‌وار صهیونست‌ها هم‌چنان ادامه دارد. بعد از عقب نشینی صهیونست‌ها از برخی محلات گورهای بزرگ دسته‌جمعی کشف می‌شود و با گذشت هر روز دامنه جنایت صهیونست‌ها در غزه نمایان‌تر می‌شود.

با تمام این موارد اما، این حماس و جنبش‌های مقاومت است که دست برتر را در میدان دارند و رژیم اسرائیل را باتلاق گیر انداخته‌اند.

هزینه‌های چند ۱۰ میلیارد دلاری، تجربه فروپاشی اقتصادی، تلفات چشمگیر نظامیان، افزایش موج خودکشی و مهاجرت معکوس حاضر به پایان دادن به این جنگ فرسایشی که تاکنون به هیچ یک از اهداف اعلامی‌اش دست نیافته، نیست.

از سویی‌هم، در آغازین صبح 200‌امین روز جنگ، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی یک منزل مسکونی در بلوک ۱ اردوگاه البریج را بمباران کردند و در چند نوبت وادی ابو رشید در اردوگاه المغازی و مناطقی در بیت حانون در شمال و دیر البلح در مرکز نوار غزه را هدف قرار دادند.

در جریان بمباران دیرالبلح دختربچه شیرخواره تولین خطاب به شهادت رسید.

توپخانه‌های ارتش اشغالگر محله الزیتون در جنوب غزه و مناطق شرقی شمال غزه و شرق رفح و خان‌یونس و شمال اردوگاه النصیرات را هدف قرار دادند.

جنگ‌افزارهای اسرائیلی شرق رفح و خان‌یونس و شهرک المغرافه و الزهرا در مرکز نوار غزه را گلوله‌باران کردند.

قایق‌های جنگی ساحل خان‌یونس و دیرالبلح و الزوایده را هدف قرار دادند.

درگیری شدیدی میان نیروهای مقاومت و اشغالگران در اطراف کوه الریس در شرق جبالیا در شمال نوار غزه آغاز شده است.

هم‌چنین ارتش رژیم اسرائیل از برنامه‌ریزی برای حمله رفح نیز خبر می‌دهد. در رفح دست‌کم 1 و نیم میلیون آواره تجمع کرده و با توجه به جنایت صهیونست‌ها در شمال و جنوب غزه، خطر یک فاجعه انسانی دیگر در این منطقه نیز به صدا در آمده است.

این درحالی است که آمریکا جدیدترین بسته کمکی که حدود 26 میلیارد دالر می‌شود را برای ادامه نسل کشی در غزه تصویب کرده است.

 

 

 

 

منبع خبرگزاری وطن24
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.