۲۰ زندانی دیگر دولت از سوی طالبان آزاد شدند
۲۰ زندانی دیگر دولت از سوی طالبان آزاد شدند

گروه طالبان اعلام کرده است که در ادامه‌ی روند رهایی زندانیان دولت افغانستان، 20 زندانی نیروهای دفاعی و امنیتی توسط این گروه آزاد شده‌اند.

گروه طالبان اعلام کرده است که در ادامه‌ی روند رهایی زندانیان دولت افغانستان، ۲۰ زندانی نیروهای دفاعی و امنیتی توسط این گروه آزاد شده‌اند.

سهیل شاهین سخن‌گوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در توییتی گفته است که این تعدادی زندانیان   دوشنبه ۹ سرطان از زندان این گروه در ولایت کندز آزاد شده‌اند.

طالبان می‌گویند که پیش از این نیز در چندین مرحله، ۶۷۶ زندانی دولت افغانستان را در ولایات مختلف کشور آزاد کرده‌اند.

دولت افغانستان اما گفته است که طالبان تاکنون ۶۱۶ زندانی رها کرده‌اند که از این میان ۴۰۸ نفر آنان نیروهای امنیتی و دفاعی می‌باشند.

جاوید فیصل، سخنگوی دفتر شورای امنیت ملی گفته است که متباقی این ۶۱۶ نفر غیرنظامی‌اند.

گفتنی است که بر اساس توافق‌نامه‌ صلح آمریکا و طالبان که سال گذشته در قطر به امضا رسید، باید ۵ هزار زندانی طاالبان در بدل یک هزار زندانی دولت افغانستان آزاد شوند.

رهایی زندانیان از سوی طالبان و دولت افغانستان بر اساس توافق‌نامه‌ی صلح آمریکا و طالبان که در دهم حوت سال گذشته در دوحه امضا شد، صورت می‌گیرد.

دولت افغانستان تاکنون سه‌هزار و ۸۹۵ زندانی طالبان را رها کرده و مطابق توافق‌نامه باید پنج‌هزار زندانی طالب در ازای یک‌هزار زندانی دولت افغانستان از زندان‌های دو طرف آزاد شوند.

  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24