180 کودک مبتلا به سوراخ قلب در غرب کشور مراحل مداوا را طی می‌کنند

به گزارش خبرگزاری وطن 24، میرگلاب الدین میری، مسئول هلال احمر در هرات می‌گوید: این نهاد کمک‌های مفید و بشر دوستانه زیادی را برای اهالی حوزه غرب انجام داده که برجسته‌ترین آن، شناسایی و درمان کودکان مبتلا به سوراخ قلب بوده است.

وی بیان داشت در حال حاضر آمار 16 هزار کودک مبتلا به سوراخ قلب ثبت شده که انتظار تداوی را می‌کشند.

به گفته او، بیشترین کودکان مبتلا به سوراخ قلب در ولایت‌های کابل و هرات هستند که این ارقام در حال افزایش است.

آقای میری یادآور شد سال گذشته 180 کودک در حوزه غرب کشور به بیماری سوراخ قلب مبتلا بودند که از آن جمله 112 تن باشنده هرات بودند.

رئیس جمعیت هلال احمر در هرات افزود تداوی هر یک از کودکان مبتلا به سوراخ قلب بین سه تا هفت هزار دالر هزینه دارد.

تداوی مبتلایان به سوراخ قلب بیشتر در کشورهای چین و هند صورت می‌گیرد.

آقای میری گفت یک شفاخانه فرانسوی‌ها‌ هم برای درمان بیماران مبتلا به سوراخ قلب در کابل فعالیت می‌کند اما این مرکز درمانی به تنهایی کافی نیست.

وی همچنین اشاره کرد در کنار تداوی مبتلایان به سوراخ قلب، کمک‌های بشری را هم برای افراد متضرر در جریان حوادث طبیعی انجام داده‌اند.

رئیس جمعیت هلال احمر هرات گفت در جریان حوادث طبیعی سال گذشته در این ولایت برای دو هزار و 850 خانواده آسیب دیده از طراف این نهاد کمک صورت گرفته بود.

او از همه تاجران خواست هلال احمر را کمک کنند تا این نهاد بتواند با آسیب دیدگان همکاری بیشتر داشته باشد.

صادق صدیقی، یکی دیگر از رضاکارن هلال احمر در هرات می‌گوید: تاکنون 200 تن را در زمینه یادگیری مهارت‌های کامپیوتر آموزش داده و علاقه دارد فعالیت در این زمینه را ادامه دهد.

به بیان وی، کسانی را که توان رفتن را به کورس‌های شخصی ندارند و یا هم با مشکلات اقتصادی مواجه‌اند، به گونه رایگان در این نهاد آموزش خواهد داد.

جمعیت هلال احمر افغانستان از سال‌ها به این طرف به شکل بی‌طرفانه در بخش‌های بشر دوستانه کمک رسانی می‌کند.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.