۳۵ تن از طالبان در درگیری‌ها با نیروهای امنیتی کشته شده‌اند
۳۵ تن از طالبان در درگیری‌ها با نیروهای امنیتی کشته شده‌اند

مقام‌های محلی می‌گویند که ۳۵ طالب در درگیری‌ها با نیروهای امنیتی در ولایت‌های غزنی، زابل و سمنگان کشته شده‌اند و ۱۷ تن دیگر، زخم برداشته‌اند.

 

 

مقام‎ها محلی و امنیتی دربارۀ تلفات احتمالی نیروهای امنیتی در حمله‌های طالبان در ولایت‌های غزنی، زابل و سمنگان، چیزی نگفته‌اند.

مقام‌های محلی می‌گویند که ۳۵ طالب در درگیری‌ها با نیروهای امنیتی در ولایت‎‌های غزنی، زابل و سمنگان کشته شده‌‎اند و ۱۷ تن دیگر، زخم برداشته‌اند.

مقام‌های محلی ولایت غزنی می‌گویند که طالبان ساعت ۴ عصر روز گذشته بر منطقۀ لنده‌خیل ولسوالی آب بند این ولایت حمله کردند؛ اما در نتیجۀ مقاومت نیروهای امنیتی، ۶ تن از آنان کشته شدند و ۵ تن دیگرشان، زخم برداشته‌اند.

مقام‌ها افزودند که در این درگیری‎، سه موتر سایکل و دو دوربین شب بین را نیز از طالبان، به‌‎دست آورده‎‌اند.

از سویی‌هم، مقام‌های امنیتی ولایت زابل می‌گویند که در یک حملۀ هوایی در این ولایت، ۱۵ تن از مخالفان مسلح حکومت، کشته شده‌‎اند.

به‎گفتۀ این مقام‎ها، این حملۀ هوایی در مربوطات ولسوالی شهر صفا این ولایت رخ داده‎است و در آن مقداری از جنگ افزارها و وسایط نقلیۀ طالبان نیز، نابود شده‎اند.

از سوی دیگر، مقام‌های امنیتی ولایت سمنگان می‌گویند که ۱۴ طالب شب گذشته در حمله بر پاسگاه‌های نیروهای پولیس در ولسوالی درۀ صوف این ولایت کشته شدند و ۱۲ تن دیگر آنان، زخم برداشته‌اند.

مقام‌ها افزودند که حملۀ طالبان عقب زده شد و طالبان پس از “تلفات سنگین، از محل فرار کردند.”

مقام‌ها می‌‌‎افزایند که چند فرمانده طالبان در میان کشته شده‌گان استند.

مقام‌‎ها دربارۀ تلفات احتمالی نیروهای امنیتی در حمله‌های طالبان در ولایت‌های غزنی، زابل و سمنگان، چیزی نگفته‌اند.

طالبان تاکنون دربارۀ این حمله‌ها، چیزی نگفته‎‌اند.

  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24