یک شفاخانه خصوصی معیاری در شهر فیروزکوه غور به فعالیت آغاز کرد

اولین شفاخانه اختصاصی تحت نام “طبیبان نور” در شهر فیروزکوه، مرکز ولایت غور افتتاح و به فعالیت آغاز کرده است.

این شفاخانه روز گذشته طی محفلی با حضور مسئولان بلندپایه حکومتی این ولایت و شماری زیادی پزشکان و باشندگان فیروزکوه به بهره‌برداری رسیده است.

به گزارش خبرگزاری وطن24، مولوی احمدشاه دین دوست، والی غور در مراسم افتتاح این مرکز درمانی گفته که ولایت غور از محروم‌ترین ولایت‌های افغانستان است و مراکز صحی این چنینی یکی از نیازهای مهم و اولیه مردم این ولایت به شمار می‌رود.

والی غور در این برنامه از پرسونل شفاخانه طبیبان نور خواست تا با صداقت و ایمان‌داری به وظایف شان رسیدگی کنند.

همچنین داکتر عبدالستار موفق، رئیس اداره صحت غور در این برنامه گفته که “با تلاش‌ همه جانبه امیدواری بر این است که در آینده بتوانیم از سیستم منظم صحی در ولایت غور همه‌گی بهره ببریم.”

از جانبی هم داکتر محمد ناصر اعلم، مسئول این شفاخانه گفت: هدف ما از ایجاد این مرکز درمانی نبود مرکز مجهز صحی در این ولایت است که مردم ما بخاطر تداوی مریضان شان خارج‌از ولایت سفر نکنند و در این شفاخانه با هزینه کمتر مدوا شوند.

به گفته مسئولان این شفاخانه این مرکز درمانی دارای بخش‌های (جراحی عمومی، داخله، چشم ، اعصاب و روان، ترک اعتیاد، ارتوپیدی، گوش و گلو، داخله عمومی، داخله اطفال، نسائی ولادی، دندان و خدمات تشخیصوی می‌باشد و با تجهیزات نسبتا مدرن و تحت نظر داکتران ورزیده به فعالیت آغاز کرده است.

ولایت غور در طول چند سال گذشته همواره از نداشتن‌ شفاخانه معیاری و کمبود پرسونل در شفاخانه مرکزی دارای چالش‌های جدی بوده است.

باشندگان این ولایت بیشتر مریض‌های وخیم شان را به ولایت‌های هرات و کابل جهت تداوی متقل می‌کنند.

 

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.