گفتگو با یحیی فولادی: حمله به گردشگران خارجی پروژه تخریب چهره مثبت افغانستان است

حمله عصر روز گذشته جمعه(28 ثور) بالای گردشگران خارجی در بامیان با واکنش‌های گسترده داخلی و خارجی مواجه شد.
کارشناسان و آگاهان رسانه‌ای در هرات این حمله را خطرناک و پروژه‌ای در راستای تخریب چهره مثبت افغانستان در سطح جهان می‌دانند.
به باور آنان، این‌گونه حملات مستقیما به هدف ناامن جلوه دادن افغانستان صورت می‌گیرد و هدف نهایی آن تضعیف موضوع تامین امنیت سرتاسری در افغانستان است.
یحیی فولادی، کارشناس سیاسی و فعال رسانه‌ای در گفتگو با خبرگزاری وطن24 می‌گوید که حمله بالای گردشگران در واقع حمله به امنیت به وجود آمده در افغانستان بود.
به بیان آقای فولادی، دشمنان امارت اسلامی در تلاش اند تا با هدف قرار دادن شهروندان و توریستان خارجی چهره مثبت افغانستان را در سطح جهانی خدشه‌دار کرده و این برگ برنده حکومت افغانستان را به چالش بکشد.
وی تاکید می‌کند که تبعات این حمله بسیار سنگین است و کاملا آگاهانه و برنامه‌ریزی شده صورت گرفته است؛ حمله به گردشگران در فصل گرم سال و در شرایطی که گردشگری رو به رونق بود قطعا تاثیرات منفی جدی برجای خواهد گذاشت.
او ادامه می‌دهد که بامیان از ولایت‌های مهم و به نحوی مقصد اول گردشگری در کشور است و هدف قرار دادن گردشگران خارجی در این ولایت قطعا برنامه‌ای از سوی گروهک‌های مثل داعش و امثال آن است.
این فعال رسانه‌ای اضافه می‌کند که امارت اسلامی در حال حاضر باید تلاش جدی کند تا هسته‌های اصلی این‌گونه حملات را پیدا کرده و متلاشی کند؛ صنعت گردشگری در سه سال اخیر رو به رشد بود و تبعات بسیار مثبتی برای افغانستان داشت.
آقای فولادی با بیان اینکه حضور گردشگران خارجی در افغانستان چهره واقعی این کشور را به جهان به نمایش می‌گذارد علاوه می‌کند که حمله بالای گردشگران در بامیان این فرصت به دست آمده را تحت تاثیر قرار می‌دهد و در سطح رسانه‌های بین‌المللی افغانستان به عنوان یک کشور ناامن معرفی می‌شود.
این درحالی است که در سه سال گذشته صنعت گردشگری در افغانستان رشد چشم‌گیری یافته بود. بر بنیاد آمارها تنها در ولایت هرات در ماه حمل سال جاری دست‌کم 100 گردشگر خارجی از کشورهای مختلف آمدند.

گفتگوی صوتی:

 

منبع خبرگزاری وطن24
توسط عبدالله اخلاقی
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.