گفتگو با محسن مبارز؛ پاکستان به دنبال نشان دادن چهره ناامن از افغانستان است

درگیری‌ها در امتداد خط فرضی دیورند در ولایت پکیتا میان نیروهای مرزی افغانستان و پاکستان که منجر به جان باختن پنج تن شد، با پادرمیانی بزرگان قومی به پایان رسید.
آگاهان در هرات می‌گویند این‌ دست از حملات همواره در گذشته هم وجود داشته و در حال حاضر نیز با عملکردهای ناسنجیده پاکستان آغاز می‌شود.
محسن مبارز، آگاه امور سیاسی و نظامی در گفتگو با خبرگزاری وطن24 می‌گوید که درگیری میان مرزبانان افغانستان و پاکستان یک اقدام ناسنیجده از سوی پاکستان است که می‌خواهد چالش‌های داخلی خود را از این طریق از چشم‌ رسانه‌ها و مردم پاکستان دور کند.
وی می‌افزاید که پاکستان همواره در قبال افغانستان عملکرد نادرستی داشته و درگیری با مرزبانان و یا حمله به غیرنظامیان افغانستان از سوی نظامیان این کشور از گذشته تا کنون صورت می‌گیرد.
مبارز علاوه می‌کند حکومت پاکستان توان دیدن ثبات و حکومت قوی در افغانستان را ندارد و به همین دلیل سعی بر انحراف اذهان و نشان دادن چهره ناامن از افغانستان دارد.
او می‌گوید که این‌گونه حملات قطعا روابط میان دو کشور را به صورت جدی تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ افغانستان امروز دارای نظام و حکومت مستقل است که هرگونه حمله به خاک افغانستان را بدون پاسخ نمی‌گذارد.
وی در اخیر تاکید می‌کند که ایجاد درگیری مرزی و از طرفی هم تهدید پاکستان مبنی بر موجودیت تهدید از خاک افغانستان نشان می‌دهد که این کشور در قبال مردم افغانستان هیچ‌گونه صداقتی ندارد و تنها به دنبال اهداف خود و کشورهای همسو با خود است.
او در ادامه تاکید می‌کند که امروزه مفهوم تروریزم بیشتر متوجه رژیم اسرائیل و آمریکا است که در غزه جنایت می‌کند نه افغانستان که یک نظام و حکومت ثابت «اسلامی و شرعی» دارد.
این در حالی است که درگیری‌ها در امتداد دیورند پا درمیانی بزرگان قومی به پایان رسیده است.

منبع خبرگزاری وطن24
توسط عبدالله اخلاقی
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.