گفتگو با سید جلال قادری؛ رژیم غاصب اسرائیل هر روز منزوی‌تر می‌شود

آگاهان امور و کارشناسان سیاسی در هرات به رسمیت شناخته شدن کشور فلسطین از سوی سه کشور اروپایی را گامی مهم و ارزشمند برای ملت فلسطین دانسته و می‌گویند این حرکت رژیم غاصب  اسرائیل را منزوی‌تر می‌کند.

به‌گفته آنان، به رغم جنایت‌های سنگینی که از سوی رژیم اسرائیل در غزه رخ داده و هر روز در حال تکرار است، یکی از برکات طوفان‌الاقصی و خیزش ملت مظلوم غزه به حرکت درآوردن دنیا علیه اسرائیل جنایت‌کار است.

سید جلال قادری، آگاه سیاسی و فعال اجتماعی در هرات در گفتگو با خبرگزاری وطن24 می‌گوید: «امروز یک سونامی بزرگ دیپلماتیک علیه اسرائیل جنایت‌کار شکل گرفته و هر روز در حال گسترش است.»

به بیان وی، به رسمیت شناخته شدن کشور فلسطین از سوی سه کشور اروپایی در واقع حرکتی آگاهانه این کشورها در راستای اعطای حق به صاحبان اصلی فلسطین است و ثمرات این تلاش‌ها حضور نمایندگان فلسطین در مجامع بین‌المللی و دفاع از حق خود است.

وی اضافه می‌کند که جنایت‌های اسرائیل در غزه سر به فلک کشیده و با گذشت هر روز این جنایت‌ها باعث به انزوا رفتن این رژیم در نزد جهانیان می‌شود.

آقای قادری یکی از دلایل اقدام کشورهای اروپایی برای به رسمیت شناختن فلسطین را تکرار جنایت‌های رژیم جعلی در غزه می‌داند.

وی تاکید می‌کند که به رغم شهادت هزاران زن و کودک در غزه اما امروز جهان با مردم مظلوم غزه و فلسطین همراه شده است و این از برکت مقاومت مردم غزه در برابر زیاده‌خواهی‌های رژیم غاصب و جعلی اسرائیل است.

او اضافه می‌کند که قطعا کشورهای دیگری نیز به کاروان کشورهای اسپانیا، ناروی و ایرلند برای به رسمیت شناختن فلسطین می‌پیوندند و این برای فلسطین یک آغاز قوی و برای رژیم اسرائیل یک سقوط بزرگ تلقی می‌شود.

این درحالی است که روز گذشته سه کشور اروپایی در اقدام نادر کشور فلسطین را به رسمیت شناختند.

از سویی‌هم جنایت جدید رژیم اسرائیل در رفح موج جدیدی از اعتراضات جهانی را علیه اسرائیل برانگیخته است.

اعتراضات بزرگ مردمی در کشورهای آلمان، فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی در حمایت از مردم فلسطین در حال برگزاری است.

گفتگوی صوتی:

منبع خبرگزاری وطن24
توسط عبدالله اخلاقی
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.