گفتگوی اختصاصی وطن24 با معاون ارتباط خارجه هرات؛ اقدام اخیر قزاقستان حرکتی در راستای برداشته شدن موانع گسترش روابط بود

رحمت‌الله فیضان، معاون ریاست ارتباط خارجه هرات در گفتگو با خبرگزاری وطن24 اقدام اخیر قزاقستان در راستای حذف نام امارت اسلامی از فهرست گروه‌های ممنوعه را گامی مثبت و متناسب با عملکرد امارت اسلامی در منطقه دانست.

وی گفت این اقدام قزاقستان به عنوان یک شریک مهم تجاری افغانستان متناسب، ارزشمند و گامی در راستای افزایش تعامل میان دو کشور به حساب می‌آید.
فیضان افزود که امارت اسلامی افغانستان این گام را درک درست قزاقستان از اوضاع افغانستان و حرکتی در راستای برداشته شدن ارتقای سطح روابط دوجانبه می‌داند.
او هم‌چنین تاکید کرد که این حرکت قزاقستان قطعا راه را برای گسترش روابط بین دو کشور خواهد گشود و امارت اسلامی به دنبال توسعه روابط با این کشور است.
معاون ارتباط خارجه هرات ادامه داد که موقعیت جغرافیایی افغانستان باعث شده کشورهای منطقه در راستای گسترش روابط تجاری و سیاسی با افغانستان تلاش کنند.
وی تصریح کرد که پیام امارت اسلامی برای کشورهای همسایه و منطقه افزایش سطح مشارکت اقتصادی و سیاسی و گسترش روابط برپایه‌ای توازن است.
روز گذشته، دوشنبه(14 جوزا) رئیس جمهور قزاقستان در نشست کشورهای عضو پیمان امنیت جمعی اعلام کرد که امارت اسلامی افغانستان را از فهرست گروه‌های ممنوعه خارج می‌کند.
ادامه این گفتگو را در اینجا بشنوید:

منبع خبرگزاری وطن24
توسط عبدالله اخلاقی
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.