گفتگو با داوود منیر؛ فهم از علوم روز دنیا نیاز به کار بیشتر روی ادبیات و زبان دارد

رئیس انجمن ادبی هرات می‌گوید پاسداشت جایگاه بزرگان ادب و فرهنگ کشور و نهادینه‌سازی و معرفی اندیشه‌های آنان راه را برای غنای علمی و ادبی جامعه باز می‌کند.
به‌گفته او، جامعه‌ی رشد و ترقی می‌یابد که در راستای تقویت داشته‌های علمی و ادبی خود تلاش می‌کند و از این رهگذر با زبان روز دنیا ارتباطات عمیق و معنی‌داری پیدا می‌کند.
داوود منیر، رئیس انجمن ادبی هرات، در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری وطن24 علاوه می‌کند که مهم‌ترین رویکرد و مسئولیت فرهنگیان، دانش‌آموختگان و حکومت‌ها این است تا راه را برای تقویت فرهنگی جامعه باز کرده و برای غنامندی داشته‌های تاریخی تلاش کنند.
آقای منیر می‌افزاید که یکی از اصلی‌ترین مسایل توجه به ادب و فرهنگ یک جامعه است؛ هر جامعه‌ای با ادبیات و داشته‌های فرهنگی خود معرفی می‌شود و از الزامات و مکلفیت‌های جدی افراد آن جامعه این است که به برایب غنای فرهنگ و ادب تلاش کنند.
وی تاکید می‌کند که در صورت بی‌توجهی به ادبیات و زبان، در مسایل روز دنیا، اکتشافات علمی و دیگر موضوعات مهم عقب ماندگی به میان می‌‌‌آید و جامعه را به سمت انزوا سوق می‌دهد.
این درحالی است که آقای منیر در روز پاسداشت فردوسی بزرگ نیز گفته بود که فردوسی متعلق به خطه‌ای تمدنی فارسی است و بر همگان لازم است تا برای شناخت آن شخصیت تلاش کنند.

منبع خبرگزاری وطن24
توسط عبدالله اخلاقی
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.