گسترش روز افزون فقر در غور؛ مردم می‌گویند نگران زمستان هستند

شماری از باشندگان ولایت غور از وضعیت وخیم اقتصادی در این ولایت ابراز نگرانی می‌کنند و می‌گویند برای جلوگیری از این بحران نیاز است تاجران و نهادهای کمک‌کننده جهانی به افراد بی‌بضاعت کمک‌های فوری انجام دهند.

به گفته آنان وضعیت در ولسوالی‌های نسبتا دوردست تر بخاطر خشک‌سالی و دیگر تحولات کشور به طور فزاینده‌ی هر روز در حال وخیم‌تر شدن است.

سلطان رامش، فعال مدنی و یکی از باشندگان ولسوالی ساغر ولایت غور در صحبت با خبرگزاری وطن24 می‌گوید که بر اثر خشک سالی، پرداخت نشدن معاش معلمین از ابتدائی سال ۱۴۰۰، بی توجهی مقامات حکومتی به ولایت غور بخصوص ولسوالی ساغر، وضعیت را در این ولسوالی وخیم کرده است.

به گفته او “تاجران با استفاده از این فرصت دست به احتکار می‌زنند و در این شرایط بحرانی وضعیت را برای مردم سخت‌تر می‌کنند. وی افزود باید دولت جلوی این افراد را بگیرد و تلاش کند زمینه کمک‌رسانی از سوی تاجران ملی و موسسات جهانی کمک‌کننده را برای مهار بحران فقر در غور محیا کند.”

این فعال مدنی در ادامه گفت که با دوام این وضعیت، بحران فقر در غور افزایش بی‌پیشینه خواهد یافت و آن زمان مهار این معضل یک چالش جدی خواهد بود.

همچنین شماری زیادی دیگر از فعالان و باشندگان غور از وضعیت وخیم اقتصادی در این ولایت ابراز نگرانی می‌کنند.

امین کاوه، یک تن از فعالان غور در صفحه فیسبوک خود نوشته که بیشتر از 95 درصد مردم غور زیر خط فقر قرار دارند.

او نوشته که این وضعیت مردم را در زمستان پیش‌رو نیست و نابود خواهد کرد.

با این حال، مسئولان محلی غور گفته بودند که برای مهار فقر در تلاش هستند.

آنان گفته بودند که بیشتری وضعیت وخیم اقتصادی مردم به علت خشک سالی در سال روان بوده و آنان برای جلوگیری از این معضل با نهادهای کمک کننده صحبت‌های کرده‌اند.

 

 

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.