گروه طالبان ۲۸ سرباز تسلیم شده را تیرباران کرده است
گروه طالبان ۲۸ سرباز تسلیم شده را تیرباران کرده است

مسوولان محلی در ولایت ارزگان تایید می‌کنند که طالبان مسلح 28 سرباز تسلیم شده در ولسوالی گیزاب این ولایت را تیرباران کرده‌اند.

مسوولان محلی در ولایت ارزگان تایید می‌کنند که طالبان مسلح ۲۸ سرباز تسلیم شده در ولسوالی گیزاب این ولایت را تیرباران کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری وطن۲۴؛ زلگی عبادی سخنگوی والی ارزگان تایید کرد که طالبان مسلح اجساد این سربازان تسلیم شده را از طریق بزرگان قومی به مسوولان محلی این ولایت سپرده‌اند.

آقای عبادی گفته که این سربازان در جریان حملات تهاجمی طالبان بر ولسوالی گیزاب در دو سه روز گذشته تسلیم شده بودند؛ ولی جنگجویان طالبان آنان را پس از تسلیمی تیرباران کرده‌اند.

به گفته او، طالبان به این سربازان وعده داده بودند که پس از تسلیمی رها خواهند کرد؛ اما به تعهد خود عمل نکرده‌اند.

گفتنی است که طالبان مسلح از چند روز به این طرف حملات گسترده‌ای را بالای ولسوالی گیزاب ارزگان انجام داده اند و نیروهای مستقر در این ولسوالی بر علیه آنان مقاومت می‌کنند.

این در حالی است که هم اکنون گفتگوهای صلح میان هیات‌های مذاکرات صلح دولت افغانستان و گروه طالبان از دو هفته به این طرف در قطر ادامه دارد.

دولت افغانستان، اتحادیه اروپا و سازمان ملل پیش از این باربار از طالبان خواسته‌اند که در جریان گفتگوها آتش‌بس کنند؛ اما این گروه نه تنها که آتش‌بس نکرده بلکه به حملات شان افزوده‌اند.

  • منبع خبر : خبرگزاری وطن 24