گروه طالبان به دنبال گسترش حملات خود در فراه است

همزمان با شدت گرفتن تحرکات طالبان در این ولایت، نگرانی‌ها از بروز وضعیت بحرانی مشابه سال‌های قبل بیشتر شده است.

بریالی غفاری، مسئول جامعه مدنی فراه به خبرگزاری وطن24 گفت: طالبان خود را برای نبردهای سخت و نفس‌گیر آماده کرده‌ و قصد آن را دارند تا خاموشی چند ماه اخیر خود را در این ولایت جبران کنند.

به بیان او، نبردها در نقاط مختلف حتی در اطراف شهر فراه بیشتر شده که این نشان از قوی‌تر شدن مخالفان مسلح دولت است.

پیش از این منابع در فراه گفته بودند که طالبان مصروف نیش زدن و برداشت محصول تریاک خود هستند و از طرفی هم بخشی از آنان برای نبرد به ولایت‌های همجوار رفته‌اند.

مسئول شبکه نهادهای مدنی فراه اشاره کرد که هم اکنون افراد طالبان از نبرد در دیگر ولایت‌ها و برداشت تریاک برگشته‌اند و انگیزه زیادی برای نبرد دارند.

وی هشدار داد که حتی شهر فراه نیز از اهداف طالبان در نبردهای پیش رو خواهد بود و نیاز است تا دولت بیدار باشد.

غفاری تأکید کرد که باید عملیات نظامی در ولسوالی‌های پشترود، خاک سفید، بالابلوک، بکواه و دیگر پایگاه‌های مهم طالبان در فراه راه‌اندازی شود و اعضای این گروه به شدت سرکوب شوند، در غیر این صورت حتی سقوط مرکز این ولایت دور از انتظار نیست.

مقام‌های پولیس فراه هم گسترش حملات طالبان در این ولایت را تأئید می‌کنند.

محب‌الله محب، سخنگوی فرماندهی پولیس فراه می‌گوید چندین نبرد در روزهای اخیر از سوی طالبان سازماندهی شده که با واکنش نیروهای امنیتی مواجه شده است.

او تأکید کرد که نیروهای امنیتی با تمام توان تلاش می‌کنند که طالبان به اهداف خود دست نیابند.

سخنگوی پولیس فراه یادآور شد که در روزهای اخیر وزیر دفاع و فرمانده ناتو به این ولایت آمدند و وعده افزایش حملات هوایی را بر مواضع طالبان دادند.

وی حملات هوایی را موثر و موجب هراس مخالفان مسلح دولت عنوان کرده است.

در چند ماه گذشته شمار زیادی از افراد طالبان به شمول ده‌ها فرمانده این گروه به دنبال حملات هوایی انجام شده در ولایت فراه از پای درآمده‌اند.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.