گدایان و کودکان بی‌سرپرست از سطح شهر هرات جمع‌آوری می‌شوند

مسئولان محلی هرات از آغاز جمع‌آوری گداها و تکدی‌گران در ولایت هرات خبر می‌دهند.

به گزارش خبرگزارش وطن24، آژانس دولتی باختر در خبری نوشته که جمع‌آوری گداها از سطح شهر هرات آغاز شده است.

مولوی حیات‌الله روحانی، رئیس کمیسیون و مدیر مبارزه با مواد مخدر در هرات گفت که گداها جمع‌آوری می‌شوند و بعد از شناسایی، برای گدایان واقعی معاش داده خواهد شد.

اما این مقام عنوان کرده که کسانی گداهای غیر واقعی باشند، برای اولین بار تعهد گرفته می‌شود و بعد از آن اگر تکرار شود، دستگیر و محاکمه خواهند شد.

با این حال، معضل دیگر، کودکان کارخیابانی است که در سطح شهر هرات دیده می‌شوند.

باشندگان هرات در این مورد می‌گویند کودکان در سطح شهر به خصوص در پارک‌ها و چهارراهی‌های مزدحم، مشغول کارهای شاقه‌اند.

علی یکی از باشندگان هرات در مصاحبه با وطن24 می‌گوید این کودکان سرمایه‌های ملی و معنوی کشور می‌باشند و باید برنامه‌ای برای جمع‌آوری و همچنین زمینه درس و تعلیم برای آنان از سوی حکومت فراهم شود.

او به این باور است که اگر حکومت در این زمینه برنامه طولانی مدت داشته باشد می‌تواند در سال‌های آینده نیروی خلاق و آماده برای خدمت به کشور را تعلیم دهد.

اما برخی از باشندگان هرات گفته‌اند این کودکان در سطح شهر و چهار راهی‌های مزدحم شهر مصروف گدایی و یا هم کار شاقه‌اند که در آن برخا مزاحمت برای ره‌گذران ایجاد می‌کنند.

مصطفی باشنده دیگر هرات گفت: «در عصر وقتی از خیابان اصلی ولایت به سمت تانک مرکز می‌رود ده‌ها تن از این کودکان را می‌بیند و به کارهای مختلف مشغول به کار می‌باشند».

او از حکومت می‌خواهد تا این کودکان جمع‌آوری شوند.

در همین حال، مولوی رحمت الله محمدی، نماینده ریاست اطلاعات و فرهنگ هرات و عضو کمیسیون جمع‌آوری گداها می‌گوید: «کودکان بی‌سرپرست نیز جمع‌آوری و برای شان فن وحرفه آموزش داده می‌شود».

به گفته مسئولان این کمیسیون، جمع‌آوری کودکان بی سرپرست و گدایان از سطح شهر هرات به صورت دوام دار خواهد یافت.

 

منبع خبرگزاری وطن
توسط روح‌الله حیدری
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.