گام آخر برای تکمیل خط آهن هرات – خواف برداشته شد

کار ساخت بخش دوم قطعه چهارم خط آهن هرات – خواف به طول 47 کیلومتر با حضور مسئولان ارشد حکومتی امروز از نزدیکی میدان هوایی در جنوب شهر هرات آغاز شد.

هزینه ساخت این مسیر 53 میلیون دالر برآورده شده و مسئولان شرکت قرارداد کننده می‌گویند ظرف یک و نیم الی دو سال آینده به پایان می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری وطن24، مولوی بخت‌الرحمن شرافت، معین وزارت فواید عامه در امورخط آهن در افتتاح این برنامه گفت: «امارت اسلامی مصمم به توسعه مسیرهای ریلی و وصل شدن به بنادر بزرگ دنیا است؛ آغاز کار بخش دوم قطعه چهارم خط آهن هرات – خواف نشان دهنده توانایی حکومت برای پیشبرد پروژه‌های مهم و بنیادی است».

او گفت این پروژه مهم در هرات امروز رسما آغاز شده و قرار است تا دو سال آینده به پایان برسد.

ضیاءالرحمن فراهی، مسئول شرکت گاما گروپ که مسئولیت کار ساخت این پروژه را به عهده دارد گفت: «با همکاری و حمایت حکومت امروز شاهد افتتاح کار ساختمانی بخش دوم قطعه چهارم خط آهن هرات – خواف هستیم».

این پروژه قرار است از منطقه پریان ولسوالی انجیل تا میدان هوایی و شهرک صنعتی هرات ادامه یابد.

هزینه مجموعی این پروژه 53 میلیون دالر برآورده شده است و یک شرکت سهامی کار آن را به عهده گرفته و در ظرف یک ونیم الی دو سال آینده تکمیل می‌شود.

مقامات محلی هرات نیز اطمینان از تامین امنیت کار این پروژه می‌دهند.

مولوی حیات‌الله مهاجر گفت: «امارت اسلامی به طور خاص آماده حمایت و تامین امنیت پروژه‌های بنیادی از جمله خط آهن هرات – خواف است».

این پروژه برای هرات حیاتی است و در اقتصاد این ولایت تاثیر جدی دارد. شرکت‌ها در صورت عمل به حرف شان کنند قطعا حکومت از هیچ نوع همکاری دریغ نمی‌کند.

این درحالی است که کار بخش اول قطعه چهارم خط آهن هرات – خواف 60 فیصد پیشرفت داشته است و تا منطقه پریان ولسوالی انجیل ادامه می‌یابد.

منبع خبرگزاری وطن
توسط عبدالله اخلاقی
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.