کنر باز هم مورد حمله راکتی از سوی پاکستان قرار گرفت
کنر باز هم مورد حمله راکتی از سوی پاکستان قرار گرفت

مقام‌های محلی در کنر می‌گویند که نظامیان پاکستانی به راکت پراگنی‌های شان بر نقاط مرزی افغانستان ادامه داده و تنها روز گذشته، 29 راکت را بر بخش‌های این ولایت پرتاب کرده اند.

مقام‌های محلی در کنر می‌گویند که نظامیان پاکستانی به راکت پراگنی‌های شان بر نقاط مرزی افغانستان ادامه داده و تنها روز گذشته، ۲۹ راکت را بر بخش‌های این ولایت پرتاب کرده اند.

غنی مصمم، سخنگوی والی کنر امروز دوشنبه (۳۰ سرطان) به صدای امریکا گفت که این راکت‌ها، در چندین روستا در مربوطات ولسوالی شلتن این ولایت اصابت کرده اند.

آقای مصمم افزود که در این حملات راکتی نظامیان پاکستانی به کسی آسیب نرسیده است.

بر اساس گزارش‌ها، اردوی پاکستان روز چهارشنبه هفته گذشته بخش‌هایی از ولسوالی‌های اسعد آباد، مروره و سرکانوی کنر را هدف حملات راکتی قرار داد که به گفته مقام‌های افغان در این حملات، هشت غیرنظامی کشته و شمار دیگر زخمی شدند.

به دنبال این حملات راکتی اردوی پاکستان، وزارت خارجۀ افغانستان اعلام کرده بود که در پی تلاش‌های دپلوماتیک، راکت پراگنی‌های اردوی این کشور بر خاک افغانستان “به صورت فوری” قطع گردیده است.

این وزارت با نشر اعلامیه‌ای گفته بود که اعتراض و نگرانی شدید خویش را طی تماس با سفیر پاکستان مقیم کابل و مقام‌های وزارت خارجهٔ پاکستان شریک کرده و از “عواقب ناگوار” راکت پراگنی‌ها یادآوری کرده است.

این وزارت همچنان به پاکستان گوشزد کرد که تداوم این گونه حملات بر روابط دو کشور تاثیر منفی برجا خواهد گذاشت.

نظامیان پاکستانی از سه سال به این طرف، به طول ۴۳۰ کیلومتر خط دیورند کار حصار کشی، نصب سیم خاردار و در برخی ساحات دروازه را برای کنترول رفت و آمد آغاز کرده اند.

افغانستان بارها به این اقدام نظامیان پاکستانی مخالفت کرده و آن را جدایی اقوام ساکن دو سوی خط دیورند خوانده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24