کنترول جدی ریاست عدلیه هرات از خرید و فروش زمین در این ولایت

مسئولان در ریاست عدلیه هرات می‌گویند با راه کار ساده توانسته‌اند از جعل کاری اسناد زمین جلوگیری کنند و فرار مالیات را به صفر برسانند.

به گزارش خبرگزاری وطن24، آژانس باختر نوشته است که ریاست عدلیه هرات برای جلوگیری از جعل‌کاری و فرار از مالیات راه کار ساده‌ای را سنجیده است.

این ریاست گفته: برای انجام معاملات خود در این بخش باید فروشنده، مشتری و رهنمای معاملات بخاطر عقد قرارداد به این ریاست حضور یافته و بعد از بررسی و تکمیل بودن اسناد معامله صورت می‌گیرد.

مولوی یار محمد جانان خادمی، رئیس عدلیه هرات می‌گوید که بخاطر جلوگیری از جعل و اسناد در این ولایت، اکنون فروشنده و مشتری به این ریاست حاضر شده و در صورت تکمیل‌بودن اسناد لازمه معامله‌ صورت می‌گیرد.

رئیس عدلیه هرات افزوده این کار باعث شده تا از فروش املاک تحت ضمانت، اوقافی و امارتی جلوگیری به عمل آید و معاملات نیز از لحاظ مالیه پاک شوند.

رئیس عدلیه هرات این روند را دیوار احاطوی بخاطر جلوگیری از جعل اسناد دانسته است.

او گفت این اقدام دست‌آوردهای مهمی را داشته و از این طریق افراد جعل کار را نیز دستگیر کنند.

همچنین آقای خادمی عنوان کرده با انجام معاملات به این روش فرار از مالیات هم به صفر رسیده و فرد مالک قبل از فروش زمین یا جایداد خود باید مالیه آن را پرداخت کنند.

این در حالی است که در گذشته به دلیل رخ داده این چنین کار‌ها، بسیاری از مردم بعد از خرید املاک و یا زمین به مشکلات چندین مالک زمین یا خانه برخوردند

منبع خبرگزاری وطن24
توسط روح الله حیدری
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.