کمک‌های اضطراری بنیاد خیریه حضرت آیت‌الله العظمی فیاض برای آسیب دیدگان سیلاب در هرات

بنیاد خیریه حضرت آیت الله العظمی فیاض(مدظله‌العالی) در هرات به حدود صد خانواده متضرر از سیلاب‌ کمک‌های مواد عذایی توزیع کرد.

این بنیاد هم‌چنین منبع آبی باشندگان روستای خواجه سربُر هرات را که در اثر سیلاب از بین رفته بود، بازسازی کرده و زمینه دسترسی به آب شیرین را به باشندگان این روستا فراهم کرد.

به گزارش خبرگزاری وطن24، حجت‌الاسلام عبدالحکیم محمدی، مسئول بنیاد خیریه حضرت آیت‌الله العظمی فیاض در هرات می‌گوید: «به حول و قوه‌ی الهی بنیاد خیریه حضرت آیت‌الله العظمی فیاض در ادامه کمک‌رسانی به نیازمندان و متضرران حوادث طبیعی، در روستای خواجه سربر هرات یک منبع آبی را به طول 6 کیلومتر آباد کرده و در دسترس مردم قرار داد».

این منبع آبی در اثر سیلاب‌های اخیر ویران شده بود و مردم از دسترسی به آب صحی محروم بودند.

باشندگان روستای خواجه سربر که شامل 80 فامیل می‌شود از این ذخیره‌ آبی استفاده خواهند کرد.

او اضافه می‌کند که کمک‌های اضطراری برای 100 فامیل متضرر از سیلاب نیز در ناحیه سیزدهم شهر هرات و در میان باشندگان شهرک سیدآباد و ابوالفضل نیز توزیع شده است.»

محمد جان سروری، عضو شورای انکشافی روستای خواجه سربر واقع در ولسوالی انجیل هرات گفت: «از کمک‌های بنیاد خیریه حضرت آیت‌الله العظمی فیاض که برای مردم متضرر کمک‌رسانی کردند ابراز قدردانی می‌شود.»

به بیان وی، ذخیره آبی روستا خواجه سربر متاسفانه با سرازیر شدن سیلاب کاملا از بین رفت و کاریزهای آب که منبع آبی برای زنده نگه داشتن حاصلات زمین‌های زراعتی منطقه بود نیز آسیب دیده است.

به بیان وی، «حاصلات زراعتی آنان در حال حاضر در میان گِل و لای قرار گرفته و زمین‌های که در طول سال‌ها آباد کرده بودند در اثر سیلاب تخریب شده است.»

حبیب محمدی، وکیل گذر در ناحیه سیزدهم شهر هرات می‌گوید: «متاسفانه سیلاب در شهرک‌های حضرت ابوالفضل و سیدآباد خسارات برجای گذاشته است.

مردم به دلیل نزدیکی در رود «قارون» کاملا مواد اولیه زندگی شان را از دست دادند و تا کنون هیچ نهادی به جز بنیاد خیریه حضرت آیت‌الله العظمی فیاض کمکی به این مردم توزیع نکرده است».

او گفت که مردم «به شدت نیاز به حمایت مالی دارند زیرا وضعیت اقتصادی اکثر آنان وخیم است».

به اساس آمارهای رسمی، در اثر سیلاب‌های اخیر هرات حدود 14 تن جان باختند و دوهزار مواشی و صدها جریب زمین زراعتی از بین رفته است.

منبع خبرگزاری وطن
توسط عبدالله اخلاقی
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.