کمسیون تصفیه صفوف در هرات تشکیل شد

کمسیون تصیفه صفوف جهت تفکیک افراد نا اهل  و خارج کردن آنان از بدنه‌ی نیروهای امارت اسلامی صبح امروز در هرات طی محفلی با حضور مسئولان مرکزی کشور و مقامات محلی هرات آغاز به کار کرد.

این محفل صبح امروز در تالار مولانا جلال‌الدین محمد بلخی برگزار شده و در آن مسئول کمسیون تصفیه صفوف امارت اسلامی و نمایندگانی از وزارت‌های دفاع و داخله حضور داشتند.

به گزارش خبرگزاری وطن24، مفتی لطف‌الله حکیمی، سرمفتش وزارت دفاع ملی و مسئول کمسیون تصفیه صفوف نیروهای امارت اسلامی می‌گوید که آنان صبح امروز برای ایجاد دفتر کمسیون تصفیه صفوف به این ولایت آمده است.

به گفته او مسئولیت دفتر کمسیون تصفیه صفوف به رئیس استخبارات هر ولایت گذاشته می‌شود.

وی علاوه می‌کند هدف اصلی از کمسیون تصفیه صفوف خارج کردن افرادی است که بر خلاف روحیه نیروهای امارت اسلامی با مردم رفتار می‌کنند و دست به آزار و اذیت می‌زنند.

این مقام وزارت دفاع ملی کشور افزود که بیشتر افراد نااهل در جنگ‌های چند ماه اخیر به بدنه‌ی امارت اسلامی وارد شده و با تصفیه این کمسیون در دیگر ولایت‌ها تا کنون 650 تن شناسایی، دستگیر و یا هم توقیف شده‌اند.

وی علاوه کرد که این رویکرد برای خدمت بهتر به مردم و جلوگیری از مردم آذاری گرفته شده است و مسئولان حکومتی مصمم به اجرایی کردن آن‌اند.

والی هرات هم در این برنامه گفت که باید هر فرد که در بدنه‌ی امارت اسلامی می‌باشد ملبس به اخلاق اسلامی باشد و افراد نااهل و برخلاف روحیه جهادی، اخراج شود.

والی هرات با بیان این مطلب که هر فرد در قبال نظام و جامعه‌ مسئول است از همکاری اداره محلی با این کمیسیون اطمینان داد.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.