کسانی که در مقابل نیروهای امنیتی سلاح گرفته‌اند بغاوت‌گر اند باید ازبین برده شوند
کسانی که در مقابل نیروهای امنیتی سلاح گرفته‌اند بغاوت‌گر اند باید ازبین برده شوند

والی هرات که در مراسم تجلیل از نهم حوت روز ملی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور صحبت می‌کرد حکم آنان را که در مقابل نیروهای امنیتی سلاح گرفته‌اند قتل اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری وطن۲۴، از نهم حوت روز ملی نیروهای امنیتی و دفاعی، امروز با حضور اراکین بلند رتبه ملکی و نظامی و مردم ولایت هرات در پایگاه نظامی ظفر طی مراسم بزرگ نظامی تجلیل شد.
عبدالقیوم رحیمی والی هرات کسانی را که در مقابل ملت افغانستان، اردوی ملی و نهادهای امنیتی سلاح گرفته‌اند بغاوت‌گر خواند و گفت: “حکم شرعی در برابر بغاوت گران مشخص است، باید ازبین برده شوند.”
والی هرات با ارج گزاری به رشادت نیروهای امنیتی و اتحاف دعا بروح شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی گفت: “ما انتقام خون شهدا را خواهیم گرفت.”

این مقام بلند رتبه دولتی همچنان به پروسه صلح نیز اشاره کرد گفت: “صلحی مورد قبول مردم افغانستان است که منافع ملی و دستآوردها درآن حفظ شود.”

تورن جنرال نورالله فرمانده پایگاه نظامی ظفر از حمایت مردم قدردانی نمود و تلاش نیروهای امنیتی را تمجید کرد.
او گفت: “فرزندان صدیق شما مردم مجاهد افغانستان که در قطعات نیروهای امنیتی و دفاعی می‌رزمند، شجاعانه توطئه‌های دشمنان را خنثی نموده‌اند.”

کامران علزایی رئیس شورای ولایتی هرات ایثار و رشادت نیروهای امنیتی را تمجید نمود و افزود نیروهای امنیتی مایه افتخار هستند.

جنرال امین الله امرخیل فرمانده پولیس هرات اطمینان داد که نیروهای امنیتی تا آخرین رقم حیات از ارزش‌های ملی و اسلامی دفاع می‌کنند.
او از حمایت مردم نیز سپاسگزاری کرد.

در پایان این مراسم نیروهای امنیتی و دفاعی از سوی مقام ولایت هرات و شورای ولایتی این ولایت با اهدای تقدیرنامه مورد تشویق قرار گرفتند و نیروهای امنیتی و دفاعی نیز توانایی‌های شانرا با اجرای رژه باشکوه نظامی به نمایش گذاشتند.

 

  • نویسنده : سید غفور هاشمی ثاقب
  • منبع خبر : وطن24