کرونا باعث آزادی تعدادی از زندانیان شد

ارگ ریاست جمهوری کشور اعلام کرده است که بخاطر اتخاذ تدابیر احتیاطی جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، شماری از محبوسین و توقیف شدگان، رها می‌شوند.

دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری، با نشر خبرنامه‌ای گفته که نشستی تحت ریاست محمد اشرف غنی رییس جمهور به اشتراک معاونین ریاست جمهوری، مشاور امنیت ملی، قاضی القضات و رییس دادگاه عالی و دادستان کل به منظور تعقیب فیصلۀ روز گذشته جلسۀ کابینه بخاطر اتخاذ تدابیر احتیاطی جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در محلات سلب آزادی، دایر گردید.

در این نشست که در ارگ انجام شد و رییس عمومی تنظیم امور زندان‌ها نیز حضور داشت، روی چگونگی رهایی آن عده محبوسین و توقیف شدگانی که دوسیه‌های مربوطۀ شان تعیین سرنوشت نگردیده، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

نشست فیصله نمود که ادارۀ تنظیم امور زندان‌ها و مسئولین ارگان‌های عدلی و قضایی در مدت 48 ساعت آینده، یک طرح مشخص را بخاطر رهایی محبوسین و توقیف شدگان متذکره ترتیب نمایند تا ما بتوانیم در مطابقت به هدایات صحی وزارت صحت عامه، تدابیر لازم را بخاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در محلات سلب آزادی، اتخاذ نمائیم.

این در حالی است که وزارت صحت عامه کشور، اعلام کرد که 10 واقعه جدید کرونا در کشور ثبت شده است و با ثبت این واقعات جدید، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 34 نفر رسیده است.

وزارت صحت عامه همچنان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور خواهان قرنطینه شدن ولایت هرات شده است.

همچنان در بلخ اولین مریض به اثر ویروس کرونا فوت کرد.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.