کاظمی قمی: امنیت منطقه به نوعی در گرو امنیت افغانستان است

نماینده ویژه رئیس جمهور ایران پس از سفر به پاکستان اعلام کرد افغانستان از موضوعات مهم سیاست خارجی کشورهای منطقه است.

به گزارش خبرگزاری وطن24 و به نقل از رسانه‌ها، حسن کاظمی قمی، سفیر و نماینده ویژه رئیس جمهور ایران در افغانستان گفت ثبات و امنیت منطقه به نوعی در گرو ثبات و امنیت افغانستان است.

وی پس از سفر به پاکستان اظهار داشت افغانستان از موضوعات مهم سیاست خارجی کشورهای منطقه است.

کاظمی قمی پیش از این در شبکه اجتماعی ایکس نوشته بود: «در ادامه تلاش‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران برای کمک به مردم افغانستان، در اسلام‌آباد پاکستان با جلیل عباس جیلانی وزیر امور خارجه، درانی نماینده ویژه پاکستان در امور افغانستان و سایر مقامات این کشور ملاقات کردم».

او در این ملاقات‌ها تأکید کرده که صلح و ثبات منطقه وابسته‌ به صلح و ثبات در افغانستان است و آنچه می‌تواند به برقراری این صلح کمک کند، ابتکارات منطقه‌ای با محوریت کشورهای همسایه افغانستان است.

سفیر ایران در کابل گفته بود: «در این چارچوب، با همتایان پاکستانی توافق کردیم کشورهای همسایه افغانستان هسته اصلی گروه تماس منطقه‌ای برای افغانستان را تشکیل داده و بسته‌ای از پیشنهادات سازنده را به حکومت سرپرست افغانستان ارائه کنند».

در سفری که کاظمی قمی به پاکستان داشته با مقامات مختلف این کشور دیدار کرده و محور گفتگوهای وی با مقامات پاکستانی، صلح ثبات افغانستان و منطقه بوده است.

 

منبع خبرگزاری وطن
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.