پنج نفر از کارمندان صحی مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند

وزارت صحت عامه کشور تایید کرد که 5 نفر از کارمندان صحی نیز شامل افرادی هستند که ویروس کرونا در آنها مثبت تشخیص گردیده است.

داکتر فدا محمد پیکان، معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت، امروز پنجشنبه (7 حمل) در یک نشست خبری در کابل گفت که از 5 کارمندی که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، یک تن از آنان در ولایت قندهار و چهار تن دیگر در هرات زیر مراقبت قرار دارند.

آقای پیکان بیان داشت که از مجموع 800 سمپل مشکوک ویروس کرونا که تا حال در لابراتوارهای مرکزی ولابراتوارهای هرات مورد آزمایش گرفته، 80 سمپل آن مثبت تشخیص شده است. از میان این واقعات بیشترین آن به ولایت هرات مربوط می‌شود.

وی افزود:” از مجموع 80 فرد مصاب به ویروس کرونا در سطح کشور، 28 تن آنان تاریخچه سفر به ایران و یا چین را ندارند واین ویروس از فردی در جامعه به آنان سرایت کرده است”.

به گفتۀ او، رقم بیشتر افرادی که ویروس کرونا را از جامعه گرفته اند، از ولایت هرات گزارش شده است.

معین وزارت صحت عامه گفت، 80 واقعه مثبت ویروس کرونا که تاحال تشخیص شده، سمپل‌های آن از 29 ولایت کشور به منظور تشخیص به لابراتوار های وزارت صحت عامه مواصلت کرده است.

آقای پیکان افزود که باشندگان شهرهای هرات، فراه و زرنج، قیود روز گردی را که به هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا وضع گردیده است، در شهر های شان رعایت کرده‌اند.

او با ابراز خرسندی از همکاری تعدادی زیادی از باشندگان شهر کابل برای رعایت توصیه‌ها و پیام‌های وزارت صحت عامه، بار دیگر از شهروندان کشور خواست که به خاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به رعایت توصیه ها وپیام ها ادامه دهند و تاز مانی که نیاز مبرم وجود نداشته باشد، ازخانه های خود بیرون نشوند.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.