کارزار خانه به خانه تطبیق پولیو سر از فردا در غرب کشور آغاز می‌شود

کارزار سراسری واکسین پولیو در غرب کشور سرا از فردا، دوشنبه، 14 جوزا آغاز می‌شود. این دور از کارزار پولیو زیر سایه‌ای نگرانی‌های جدی از احتمال بروز موارد مثبت محیطی پولیو  راه‌اندازی می‌شود.قابل ذکر است که این کمپاین به مدت چهار روز ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری وطن24، محمد آصف کبیر، مسئول مرکزعملیاتی واکسیناسیون در حوزه غرب می‌گوید: این کمپاین در تمام ولسوالی‌های هرات و زون غرب تطبیق خواهد شد و رضاکاران صحی این کمپاین را خانه به خانه انجام خواهند داد.

او بیان داشت در ماه گذشته هم بیش از 90 درصد واکسین پولیو در مناطق مورد هدف در این ولایت تطبیق شده است.

وی خاطرنشان کرد آخرین مورد واقعه مثبت پولیو درقندهار ثبت شده و دو ماه پیش درهرات هم یک مورد مثبت محیطی ثبت شده که نگرانی‌هایی را به وجود آورده است.

آقای کبیر اضافه کرد اگرچه ماه گذشته واقعه پولیو در هرات منفی بوده اما نگرانی‌ها باز هم از انتشار این ویروس وجود دارد و باید کودکان زیر پنج سال واکسین پولیو را دریافت کنند.

مسئول مرکز عملیاتی واکسیناسیون در حوزه غرب گفت علاوه بر قندهار در دیگر ولایت‌های کشور هم واقعه مثبت پولیو ثبت شده که نباید اجازه داده شود که هرات هم متأثر شود.

آقای کبیر اطمینان می‌دهد که هیچ واقعه پولیو در حوزه غرب از چشم مسئولان صحی و رضاکاران پنهان نخواهد ماند.

در همین حال خواجه غلام احمد حنفی، معاون اداره صحت عامه هرات هم می‌گوید: متأسفانه سطح آگاهی مردم نسبت به واکسین در بعضی از نقاط کم بوده و این یک چالش است.

مسئولان صحت عامه هرات از عالمان دینی هم خواسته‌اند که در مساجد مردم در راستای تطبیق واکسین پولیو برای کودکان رهنمود و تشویق کنند.

افغانستان از جمله کشورهای است که تا کنون متأثر از پولیو بوده و تلاش ها برای محو آن ادامه دارد.

منبع خبرگزاری وطن
توسط حسن شریفی
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.