کابینه جنگ رژیم اسرائیل در یک قدمی فروپاشی

با بالا گرفتن دامنه اختلافات میان سیاسیون رژیم اسرائیل، کابینه جنگ این رژیم در یک قدمی فروپاشی قرار گرفته است.
بنی گانتز، عضو کابینه جنگ رژیم اسرائیل به نتانیاهو سه هفته مهلت داد تا راهبرد واضحی برای جنگ و پس از آن مشخص کند در غیر این صورت از کابینه کناره‌گیری خواهد کرد و مسیر برگزاری انتخابات زودهنگام را در پیش خواهد گرفت.
موضعی که نخست وزیر رژیم اسرائیل آن را نپذیرفته و بر ادامه درگیری‌ها با حماس تاکید کرده است.
اعتراضات شهرک نشینان اشغالی نسبت به سیاست‌های دولت نتانیاهو هم شدت گرفته و شب گذشته تل‌آویو و برخی شهرک‌های دیگر سرزمین‌های اشغالی شاهد حضور گسترده مردم بود.
به گزارش خبرگزاری وطن24، در صد و بیست و ششمین روز عملیات طوفان‌الاقصی، گردان‌های القسام هم‌چنان به نبرد با ارتش اشغالگر در نوار غزه ادامه می‌دهند و اختلافات در کابینه جنگ رژیم اسرائیل نیز شدت گرفته است.
عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی تا روز 8 ژوئن (19 جوزا) به نخست وزیر این رژیم مهلت داد تا راهبرد واضحی برای جنگ و پس از آن مشخص کند در غیر این صورت از کابینه کناره‌گیری خواهد کرد و مسیر برگزاری انتخابات زودهنگام را در پیش خواهد گرفت.
«بنی گانتز» عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی شامگاه شنبه در سخنرانی خود گفت جنگ بزرگی که در آن قرار داریم، درد و رنجی که اسرائیلی‌ها در آن قرار دارند را فاش کرد.
وی اضافه کرد: «پس از اینکه یک اقلیت کوچک کشتی اسرائیل را کنترل کردند و آن را به ورطه عمیقی فرو بردند، هیچ تصمیم حیاتی اتخاذ نشد».
عضو کابینه جنگ اسرائیل اضافه کرد: «زمانی که وارد ائتلاف کابینه نتانیاهو شدیم، وحدت قدرتمندی وجود داشت اما در دوره اخیر، اختلافاتی بوجود آمده است».
وی هشدار داد: «در حال حاضر کسانی در کابینه هستند که با ترس اقدام می‌کنند و بخشی از سیاستمداران فقط به خودشان فکر می‌کنند».
گانتز گفت: «فقط در صورتی در جنگ پیروز می‌شویم که قطب‌نمای راهبردی واضحی داشته باشیم».
عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی اضافه کرد: «ضرورت فوری برای تغییر وجود دارد و وضعیت را به صورت کنونی رها نخواهیم کرد و کابینه جنگ باید راهبرد اقدام جدیدی را تا روز 8 ژوئن (19 جوزا) مشخص کند که طی آن بازگشت ربوده شدگان و از بین بردن قدرت حماس را تضمین کند.»
با این حال، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی با رد شروط «بنی گانتز» برای ادامه حضور در کابینه جنگ گفت در حالی که نظامیان ما در رفح در حال جنگ هستند گانتز به جای هشدار به حماس، به نخست وزیر هشدار می‌دهد.
وی در ادامه سخنانش گفت: «شرط‌های گانتز به معنای پایان جنگ و شکست اسرائیل و قربانی کردن ربوده شدگان و باقی ماندن حماس و تشکیل دولت فلسطینی است».
وی هشدار داده که در صورت عدم تحقق این شرط از کابینه جنگ کناره‌گیری خواهد کرد.
این درحالی است که این روزها اسرائیل زیر حملات چندجانبه جنبش مقاومت فلسطین، لبنان و عراق دارند.
حزب‌الله لبنان روز گذشته حملات شدیدی علیه مواضع رژیم اسرائیل انجام داده و خسارات قابل توجهی نیز به بار آورد.
مقاومت عراق نیز شب گذشته اعلام کرد که بندر ایلات را با سلاح مناسب هدف قرار داده و یک موضع حیاتی را از بین برده است.
در سایه‌ای شدت تنش‌ها در اسرائیل هنوز چشم‌اندازی روشنی از پایان درگیری‌ها در غزه وجود ندارد. حمله رژیم اسرائیل به رفح نیز ادامه دارد و تا کنون صدها هزار باشنده این منطقه کوچک آواره شده‌اند.

منبع خبرگزاری وطن24
توسط عبدالله اخلاقی
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.